dzzjjjmy

Jak mám o sebe pečovat?

Ahoj, potřebuji poradit, bude mi 15 a chtěla bych začít o své tělo nějak více pečovat, jak o něj pečujete každý den vy? Teď myslím ženy, muži o sebe pečují asi úplně jinak (pokud vůbec 🙂. Poslední dobou mi připadá, že na mě lidí koukají jako na obludu, moc se nemaluji jen řasenka do školy, taky bych potřebovala poradit s líčením v tomto věku? Úplně nejradši bych byla, kdybyste to postupně vypsaly od hlavy až k patě, co mám dělat 🙂 Budu ráda za všechny odpovědi
Doplňuji:
huxa – jenže kde ho mám hledat? :D

Nejlepší odpověď
marci1

23 nejlepších triků, jak o sebe pečovat : http://www.jen­prozeny.cz/kra­sa-moda/22613-23-nejlepsich-triku-jak-sebe-pecovat

Další odpovědi
huxa

Každý večer se zmaluju jak Picaso-nemám vrásky, akne, jsem prostě díky tomu krásný bez nějakých chyb.
Najdi si kluka, to může pomoci tobě.

Wnaty

Tak se teda trochu rozepíšu..
Na úvod řeknu, že mi je také 15.

První část se týká každodenní péče sama o sebe:

Ráno jak vstanu, vyčistím si pleť Garnier čistící vodou- prodává se v takové zelené, průhledné lahvičce. Opláchnu si obličej vodou.
A potom líčení. Já používám jenom tužku na oči- Essence Long Lasting black eye pencil. Vydrží úplně celý den, kupuju jí v drogérii za 40 Kč. Ale pozor! Linky jsou hodně výrazné líčení a jak jednou začneš, už jen tak neskončíš! Dříve jsem si říkala.. to je v pohodě, mohu s tím kdykoliv skončit. Jenže jsem si sama na sebe zvykla s linkami a teď už bez nich nikam nevyjdu. Je to taková malá závislost. Když jsem bez nich, říkám si, že vypadám jako zrůda. Jinak žádná líčidla kromě tužky na oči nepoužívám. Make-up mi vysušuje a zanáší pleť, řasenku si dávám jen k nějaké významné příležitosti, protože mi to k těm linkám přijde zbytečné (už tak mi přijde, že bych byla radši, kdybych vůbec neměla linky, ale co už). Na to líčení dávej fakt pozor, protože jak jednou začneš, těžko se pak odvyká. Já už ty linky mám zkrátka jako takovou image ;).
Potom vezmu hřeben a učešu si vlasy. Mám je dost dlouhé (nad zadek) takže to chvíli trvá. Vlasy si češu i několikrát denně, aby nebyly tolik zacuchané.
Na to si vyčistím zuby.

Večer se jdu osprchovat. Vlasy si myju každý den a používám na ně šampón HeadandShoulders, který mám moc ráda- odstraní mastnotu i lupy a krásně, ale decentně voní. Kondicionér nepoužívám, protože moje vlasy ho těžko snáší a zamastí mi vlasy. Chodím spát s mokrými vlasy, protože fénování mi je ničí. Když jdu spát s mokrými, ráno jsou pěkné, silné a zdravé a mají více objemu.
Vylezu ze sprchy, osuším se a namažu se krémem. Používám vyživující krém, po kterém mám hladkou a vyživenou pokožku.
Potom se odlíčím. Používám odličovací mléko od Garnieru, prodává se v plastové pastelově zelené lahvičce. Opláchnu si obličej vodou.
Pak opět čištění zubů a do hajan.

Druhá část bude taková všeobecná:

Nehty- Nehty si stříhám když už je to tak nějak potřeba- všechny, kromě nehtů na palcích rukou, které si pěstuji. Když mám za nehty špínu, vyčistím jí jehlou. Nehty na palcích rukou si čistím velmi často, a také je zapilovávám. Nehty si nelakuji, protože jsem výtvarník, jsem hodně venku a k jakékoliv práci používám nejčastěji ruce, takže by se lak hnedka sedřel.
Obočí- Obočí nevtrhávám do žádných nových tvarů. Nechávám si svůj přírodní tvar, jen chloupky uprostřed, na krajích a takové ty přebývající vytrhávám- netrhám si obočí nijak pravidelně, ale většinou to vychází tak 1–2× za 14 dní.
Vlasy- Vlasy už jsem si hodně dlouho nestříhala, konečky se mi netřepí a rostou rychle. Vlasy si barvím přibližně 3× do roka. Od přírody mám takovou šedo-blond-hnědou barvu (prostě takovou NoName). Nejčastěji si barvím rudou. Říká se, že barva ničí vlasy, ale pokud to nepřeháníš, rozhodně to není pravda. Naopak, díky ní nemáš vši a vlasy jsou pěkné. Já osobně preferuji barvy Garnier, protože jsou pěkné a neničí mi vlasy. Jednou jsem zkoušela Palete, ale vlasy jsem potom měla suché, lámaly se a byly poškozené.

Třetí část je o věcech, kterých by ses měla držet:

Je velmi důležité dodržovat pitný režim! Já piju už jenom vodu.. když piješ správně, hodně a pravidelně, nemáš potom kruhy pod očima, nebolí tě hlava a nejsi unavená.
Spánek je velmi důležitý! Opět to ovlivňuje kruhy pod očima a celkové zdraví. Doporučuji spát tak 8 hodin- když spíš míň, jsi unavená a když zase moc dlouho, jsi přespalá.
Často choď ven! Čerstvý vzduch je báječný a není nad to si trochu zasportovat, nebo trávit čas jinde než u internetu.

To je asi tak vše, co bych Ti řekla. Je to samozřejmě napsáno tak, jak to dělám já. Každý člověk je jiný, takže ti mohou vyhovovat jiné věci.

huxa

Ve škole? V parku? Nevím, kam vy mladí dneska chodíte…
Čistě z pohledu opačného pohlaví-důvodu, proč se vy, slečny, líčíte-nemám rád nepřirozené barvy (fialový prášek na očích či obočí, rudě nateklé rty či tmavý obličej a bílý krk), každopádně, pokud máš nějaké kožní defekty, máte do daleko snazší, neb je můžete nenápadně skrýt a zde hlavně vidím hlavní využití make-upu, jestli tedy chceš vypadat jak modelka.

Agneta

huxa >>> a už jsi zamlovaný jak Picaso, nebo ještě né?

huxa

Ne, ovšem ty nějak divně píšeš…

Agneta

pardon zmalovaný:DDD

a čím zmalovaný?

huxa

To se tak říká. Jak třeba zmalovaný pod obraz, vyletý jak džbánek, nakropený jako polívka, apod.