Lukáš Rusek

Proč mají ženy míň chlupů na rukou?

mně je 12 a mám zarostlý ruce :D chlupama

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o vliv testosteronu a androgenů v pubertě…
😉

Další odpovědi
iceT

…a taky mají míň chlupů na nohách a na hrudi.Výraznější ochlupení je sekundárním pohlavním znakem,rozlišujícím muže od ženy.

klumprt

Biochemicky jde o vliv hormonů, jak píše gecco. Z evolučního hlediska by mohlo jít o to, že hladká, neosrstěná kůže stejně jako jemný hlas značily mládí a tedy plodnost ženy. Ve spojení s poprsím, štíhlým pasem a širokými boky, které zase odlišují plodnou ženu od dítěte. Prostě chlapům se to odjakživa líbilo víc.

bolak

Jak říkaj, testosteron.. Najdi si ženu s varlaty a uvidíš jak bude chlupatá.

anonym

Poněvadž se holí a depilují?