zjentek

Jak mám chápat, že coby odpůrci konspiračních teorií mně poznatky doktorky Pekové přicházejí jaksi nejsrozumitelnější?

Jak mám chápat, že coby odpůrci konspiračních teorií mně poznatky a veškerá vysvětlení doktorky Soni Pekové okolo koronaviru přicházejí stejně jaksi nejsrozumitelnější a logické? Možná bych si to uměl vysvětlit i sám a neptal bych se tady na internetu, ale když pozoruji většinovou společnost (převážně právě prostřednictvím internetu), jak se v souvislosti s kovidem chová, jaké zaujímá postoje k jeho existenci, jak reaguje na nepodložená „fakta“, sám jsem bez nadsázky zmatený.

Otázka zní, proč této české molekulární genetičce, kapacitě v oboru jasně rozumím a ryze jí chápu>>>https:/­/cnn.iprima.cz/jak-sel-cas-s-vyroky-pekove-proc-se-podle-ni-nenaplnilo-ze-virus-do-vanoc-zmizi-18582?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#dop_ab_va­riant=475630&dop­_source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.box&dop_req_id=wuz­G7NNfMr6–202102052126

https://cnn.i­prima.cz/vakci­na-nemusi-fungovat-nevime-co-udela-za-deset-let-ockovat-se-nenecham-rekla-pekova-18566

Čím se mi lidé v nitru tak zásadně lišíme, že někdo věci samozřejmé vnímá jako prosté a jiný ne? Jak to, že někteří se v krizových situacích dokáží vpřed posunout prakticky okamžitě, ale drtivé většině totéž trvá celá léta a proto také celá společnost stojí dlouhá léta na jednom místě, diskutuje a koná zle?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Za vším hledej prachy. Je jasné jako den, že zdravotnictví nemá rádo účinná a hlavně levná řešení. Vzpomínám si, čím doktorka Peková naštvala vládu: levnými testy na koronavirus. Cenu řekla nějaké novinářce a hned byla v průšvihu.

Další odpovědi
Kepler

Doktorka Peková může mít, ale nemusí mít pravdu. Všimni si jak mnoho teď přibývá různých proroků a každý z nich je přesvědčen, že má pravdu. Ať už jsou to různí „odborníci“, nebo diletanti. Nakonec, co se může publikovat, je jen na masmédiích.

Drap

Chápej jak chceš. Faktem ale zůstává, že předpovědi paní doktorky Pekové, se zdají logická a srozumitelná, tak její předpovědi nevycházejí. A že už jich bylo několik.

Pepa25

Je to poměrně jednoduché: kospirační teorie jsou srozumitelné, že dávají jednoduché odpovědi na složité otázky: Např. Proč spadla jedna z budov WTC, které neebyla přímo zasažena? Místo složité studie o statice se řekne: vyhodili ji do povětří. U koronaviru to damé: Proč si s tím současné lidstvo neví úplně rady, jsou růszné názory atd.? Protože to bylo uměle tak vytvořeno! Jasné, srozumitelné …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pepa25: Přes to všechno existují lidé a není jich mnoho, jejichž úvahy či realizace jsou doslova úžasné, ne-li doslova zázračné a pak jsou tady obvyklí lidé, těch je majorita, kteří budou celý svůj život prezentovat a tudíž „přeposílat dál“ všeobecně daná fakta a pravidla. A obejdou se bez daru vidět hloub, Takový dar je pro ně vlastně naprosto zbytečný, nesmyslný a nepřípustný a mají pro něj různá pojmenování.

zjentek

Jo… je taky jasné jako den, že neexistuje jen černá a bílá. Ovšem jak se posunout z místa, začneme-li vnímat padesát odstínů šedi a více?

Pepa25

Sledovat mainstrem: většinový názor, „skupinová moudrost“ není nikdy od Šumavy k Tatrám. V případě COVIDU je klíčový vědecký mainstream. Pomůžu si citucí od J. Kutveila: „K mnoha věcem se dá najít nějaký opačný výsledek, ale pokud >99% studií celkem, a 100% článků v časopisech jako Lancet, Nature a Science říká něco, a 3 články v časopisech typu “padesátý nejprestižnější žurnál trochu jiného oboru” říkají opak, tak nelze prezentovat ten opačný názor jako něco co říká “odborná literatura” a zamlčet ten mainstream.“ Bohužel média se těch 3 článků chytnou, protože jsou často kontroverzní a provokativní …

zjentek

S takovým příkladem je sice možno se ztotožn, ovšem nijak nevyvrací kupř. existenci laboratoře, odkud vypustili/vyit coby s jakýmsi dokladem protichůdného názoru (odborná literatura, časopis, jistě), ovšem nikterak nevyvrací reálnou a rozumně pochopitelnou teorii existence laboratoře, odkud vypustili/vypou­štějí kovida.

zjentek

…teorii fundovanými názory erudovaných specialistů doložitelnou (jako výsledek jejich odborného bádání, konkrétního výzkumu – rozborů, testování, atd.).

zjentek

Oprava:

S takovým příkladem (literatura, časopis, jistě) je sice možno se ztotožnit coby s jakýmsi dokladem protichůdného názoru, ovšem nikterak nevyvrací reálnou a rozumně pochopitelnou teorii existence laboratoře, odkud vypustili/vypou­štějí kovida.

Ametyst

V Praze existuje jen černá a bílá. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Lidi, se kterými se nemluví a jsou bez diskuze nálepkování.Mas­media sedící v Praze v tom mají jasno.