led

Jak jste zvládli včerejší Mezinárodní den bez počítačů – Shutdown day?

Včera, v úterý 24. března byl Mezinárodní den bez počítačů – Shutdown day
Bez počítače, bez mobilu?
Najde se zde někdo, kdo opravdu včera vydržel bez těchto „hraček“? Přirozeně, pokud dané IT jsou součástí výkonu práce, tak tu musíme udělat výjimku a pracovat s nimi.
Nebo jste si alespoň vzpomněli na staré mechanické psací stroje, klasickou pevnou linku, telegram, dokonce na dopisy psané rukou na papír?
https://touchit­.sk/zajtra-je-medzinarodny-den-bez-pocitacov-pridate-sa/4627

dodatočná poznámka:
(k odpovedi Jugar1) – „pokud dané IT jsou součástí výkonu práce“, to si naivne myslíte, že preto by si niekto zobral dovolenku na daný deň, alebo napríklad mzdárka by vytiahla staré guličkové počítadlo a tak vám počítala výplatu?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… asi tě zklamu, ale nevim o tom, že by byl nějakej den bez počítačů uznán jako mezinárodní den (že se pár jedinců na něčem dohodne, je mi šumák) … ale vím, že byl „Světový den boje proti tuberkulóze“ a „Mezinárodní den za právo na pravdu o hrubém porušování lidských práv a na důstojnost obětí“ >>> což si myslím, že jsou daleko důležitější věci v životě než počítač (>>> a tím jsem ti zárověň odpověděl, zda bych vydržel den bez počítače >>> jo, klidně, a několikrát i dýl …)

Další odpovědi
anonym

Netušil jsem o tom dni, takže děkuji za info. Místo jednoho dne takto bych celosvětově vypnul na měsíc internet každý rok. Však ono by se to nezbláznilo, že? :)

gecco

Jak už jsem odpovídal nedávno na nějaký jiný ´mezinárodní den´ – dobře zvládám takové ´svátky´ nevnímat…
😉
Takže – ano, zvládl, děkuji za optání – nevšiml jsem si a vesele počítačoval, jakoby se nechumelilo…
😉

Drap

Stejně tak byl včera den objevení bacilu tuberkulozy. Já jsem ten den z části strávil u počítače.

Lamalam

Nevěděla jsem o tomto velevýznamném dni.

led

„jsou daleko důležitější věci v životě než počítač“(Mc Merkurion), preto je táto otázka v kategorii zábava.
Máte pravdu, nielen Mc Merkurion, ale všetci, ktorí takýto deň a jemu podobné, beriete „športovo“.
Aj o tomto dni som sa dozvedala práve vďaka počítaču.

led

Teraz neviem, či moje palčekové uznanie vašej odpovedi platí pôvodnej odpovedi:
„Jugar1
Jako ty… nevydržel.
Položíš otázku a sama si protiřečíš.“
alebo tomu humornému dodatku po opalčekovaní:
„Pro Led:Jsem tu v pozadí od doby,kdy mě tady blokli,ale připadá mi tahle otázka hloupá,něco jako když tu položí další nesmysl Bolak o jeho ostatcích.“
Je mi vás naozaj ľúto!

led

Jugar1, nevidím protirečenie v mojej otázke. Otázku som vložila až 25.3., nie 24.3.
Nikde v texte som nepísala o sebe.

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Je mi vás ľúto…

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.