Jak jíte kuře?

obíráte rukama nebo jíte příborem

Nejlepší odpověď
Bobule

Jak kdy 🙂 Pokud kuře, jako kuře, myšleno v celku, tj, na talíři mi přistane třeba noha, tak se neupejpám a oberu ho ručně. Pokud ale na talíři mám třeba kuřecí prsa upravená dejme tomu jako řízek, příbor si beru 🙂

Další odpovědi
www

Rukama, pokud je celé, nebo jeho části jsou vcelku.
Vykostěné příborem.
Ono se to dělá jinak? Na vesnici se to tak dělalo normálka 😉
Doplňuji:
Navíc, i ta etiketa jídlo rukama u kuřete běžně povoluje.

briketka10

jak jinak než rukama, když jsem doma, tak si nejlíp pochutnám kosti obírám ba ocucávám 😁
dávám kousky kocourkovi..
žádná etiketa v restauraci si ho nedávám a ještě u toho pěkně mlaskám..

aramah

Od čeho mám ruce?
Jinde si ho nedávám než doma 🙂

WeeBear

Příborem.

Jedinou výjimku tvoří obalovaná smažená kuřecí křidélka, které obírám. Ovšem jen za předpokladu, že na mě nikdo nekouká. Jinak se snažím použít příbor, byť pak jezení trvá mnohonásobně delší dobu. 😁

dědapetr

Královským příborem.(rukama)

led

Dávam si ho do úst a rukami…

mojitek

Drůbež jím kdekoliv dle etikety,tj.sa­mozřejmě vezmu stehýnko do jedné ruky.Názor,že „vzít na veřejnosti vhodně upravenou drůbež do ruky je jaksi vesnické“ může říct jen člověk etikety totálně neznalý.Mimoto šťourat se ve stehýnku,křidýlku vidličkou,nožem a díky tomu cinkat do talíře.. je dost vulgární.To jsem taky viděl v restauraci jíst příborem i topinky,no trapný,hrůza děs.Chce to jenom nebýt přehnaně křečovitý..

Reuef

samozrejme ze rukama

pizlicka

doma rukama,na navsteve,nebo ve spolecnosti priborem.

pusinka50

Etiketa praví, že se má jíst příborem, rukama jen v případě, že je na porci už jen 30% masa.
Já ho jím příborem, i doma, protože nesnáším zamaštěné zapatlané ruce.
Zvyky na vesnici bych sem moc netahala, znám lidi, co jedí všechno lžící, nepochopila jsem, jak mohou lžící jíst maso v celku či řízek, já u nich jedla příborem.