Lenka Valen

Jak je to s vypípáváním sprostých slov (hlavně anglických) v písničkách v radiu?

Určitě jste si všimli, že u písniček v rádiích se místo sprostého slova ozve “píp”. Tak by mě zajímalo, zda každou písničku někdo v radiu upravuje a podle nějakých interních pravidel sprosté slovo vypípne. Myslím, že se tento jev nevyskutuje ve všech českých rádiích. Každopádně je to ale docela zásah do písničky, a když už to ten interpret nazpívá, tak bych už nic necenzurovala, a komu to vadí, tak ať tu písničku nehraje. Konkrétně zrovna hráli píseň od Green Day – American Idiot, kde se to sprostými slovy docela hemží a to pípání docela kazí dojem té písničky. Ale třeba taková píseň od Lilly Allen Fuck You jsem slyšela v původním znění. Víte někdo, jak to funguje? Docela by mě to zajímalo.

Odpovědi
JežíšKristus

Vítej na serveru Odpovědi.cz.

Jako zástupce zdejší komunity Tě musím upozornit na několik pravidel.
V první řadě je zakázáno nadbytečné užívání uvozovek, zejména pak tam, kde působí nadbytečně. Viz Tvé užití uvozovek u slov „edituje“ a „jev“.
Současně jsme českým serverem, tudíž se prosím vyvaruj používání anglicismů a takzvané czenglish. Namísto slova edituje lze užít českého slova upravuje.
Dalším zásadním pravidlem je přidání možnosti „Jiná odpověď“ za situace, kdy vytváříš anketu.

V případně pochybností se prosím obrať na našeho pověřence pro dohled nad jazykem českým, uživatele quentos.

Jako zástupce zdejší komunity Ti přeji mnoho zajímavých dotazů a odpovědí na cestě za dosažením mety zlatého uživatele.

Přeji krásný den a zůstávám s pozdravem,
JežíšKristus
zástupce komunity

Ametyst

Ježíš Kristus: Mě teda nezastupuješ ani omylem. Takový nadutý člověk jako ty by se neměl za nikoho schovávat. Hlavně ne za vesničany, které navíc nesnáší a pohrdá jimi.

JežíšKristus

Ametyst: Děkuji za názor. Velmi mne mrzí, že jste nabyla dojmu, že bych snad měl pohrdat vesničany. Ujišťuji Vás, že tomu tak rozhodně není. Řada statkářů na vesnicích vlastní ornou půdu a stavební pozemky vysoké hodnoty. Hodnota jejich majetku často převyšuje kapitál obyvatel měst. V rámci ČR je velmi nízká úroveň příjmové nerovnosti, tj. každý si přijde na nějakých těch 30 tisíc měsíčně, ale obyčejný obyvatel města si v zásadě nemá šanci vydělat na to, aby vlastnil pozemek. Má určitý společenský status obyvatele města, ale stejně zpravidla bydlí v tzv. králíkárně. Vesničany mám tudíž velmi v lásce, žijí zpravidla v domech, jako normální lidi. Jako správný Žid preferuji majetné statkáře před obyčejnými měšťáky. Mám za to, že volební právo by se opět mělo vázat na vlastnictví půdy. Za mých mladých let tomu tak bylo, a fungovalo to. Dnes si může volit každý, a poté se k moci dostanou levicoví aktivisté typu Piráti.

Doufám, že jsem vyvrátil Vaše obavy.

S přátelským pozdravem
JežíšKristus
zástupce komunity