JájsemRaibek

Jak je to s tím Archimédovým zákonem?

Dnes mě napadla tato otázka při vlezení do jezírka. Jasně chápu – těleso ponořené do kapaliny …, ale pokud se postavím na váhu, tak vážím dejme tomu 80kg. Když si však nohama stoupnu do nádoby, jsem stále na nohách zatížen vahou 80kg.
Vytlačím stejné množství vody, jako když si tam lehnu celý?

Odpovědi
Kepler

Ne, tvoje nohy budou zatíženy jenom tíhou 80 kg mínus tíhu kapaliny nohama vytlačené.

mosoj

Otázka jaksi zmatená.

  1. Stoupneš-li si do nádoby s vodou, nejsou tvoje nohy zatěžovány 80 kg, ale o tolik méně, jak říká Archimédův zákon.
  2. To poslední je blbost.

Už jsi někdy plaval ?