Keyna

Jak je to s řidičákem na skútr do 125 cm3?

Dobrý den, chtěla bych si koupit skútr do 125cm3, ale mám na řidičáku napsané oprávnění jen na auto. Řidičák mám vydaný r.2006. V roce 2013 byly prej nějaké změny, že řidič auta může řídit i tenhle typ skútru, ale musí mít automatickou převodovku. Jak to teda je prosím. A musím mít v řidičáku napsané oprávnění k řízení A1? Děkuju za odpovědi.

Odpovědi
Kepler

Stačí řidičák na auto, pokud ten skůtr nemá výkon vyšší než 11 kW. Na převodovce nezáleží.