tomas1541

Kolik je 125 ccm?

Ahoj :) moc se v tom nevyznám, když je obsah motoru 125 ccm, tak jakou maximální rychlost z toho dostanu v km/h? 125 km/h???

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze srovnávat. Rychlost nemá žádnou přímou úměru s kubaturou motoru.

Další odpovědi
Cenobita

125 ccm (kubických (cube) centimetrů ~ ccm) = 125 cm3

Obsah, přesněji řečeno objem válce nesouvisí tak jak je v otázce uvedeno nesouvisí s rychlostí motocyklu, některé motocykly jsou navíc víceválcové, takže výslední výkon je pak vyšší. Ovšem čím vyšší objem válců, tím vyšší výkon a tím vyšší rychlost – to platí.

cochee

125 ccm je 125 cm³ neboli 125 ml.

Dochy

125ml je něco víc než polovina dvoudeckové skleničky 😉
Aby Ti běžný motor o tomto zdvihovém objemu dovolil jet 125km/h, musel bys mít nějakou extrémně lehkou-malou motorku,nebo jet z kopce.

zelí

Co je nesrozumitelné na slovu OBSAH? Zš je v naší Republice povinná, takže tento pojem byste měl znát. A stejně to většinou není 125ccm, protože pojištění aj. jsou jiné do 125 a jiné pro vyšší obsahy, takže výrobci většinou dělají 124ccm apod.

Lamalam

Osminka litru. Maximální rychlost není funkcí zdvihového objemu.

slad08

Ano a 1200ka se bude pohybovat kolem rychlosti zvuku :D
Ne, jak již psali přede mnou, obsah není úměrný rychlosti

cochee

zeli: právě v tomto kontextu je slovo OBSAH používáno nesprávně. Obsah je míra plošná, vyjadřující plochu povrchu tělesa, jednotkou je m².

Dochy

To je „matematicko fyzikální“ význam slova obsah. Ale čeština má těch významů víc.