mražoun

Jaký je potřeba řidičák na čtyřkolku 125ccm…????

Odpovědi
lukas.zmizik

http://www.mdcr­.cz/cs/Legisla­tiva/Legislati­va/Legislativa_CR_sil­nicni/

zajdu si na stránky Ministerstva dopravy, najdu si legislativu, otevřu zákon 361/2000 a vidím v paragrafu 80a u písmena e) toto:

  1. B1 jsou zařazena čtyřkolová motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmeni a), jejichž výkon nepřevyšuje 15 kW a hmotnost v nenaloženém stavu nepřevyšuje 400 kg nebo 550 kg u vozidel určených k přepravě zboží,

Dále vím, že pokud mám oprávnění skupiny B, platí mi toto oprávnění i pro skupinu B1…

pak se podívám dále na odstavec (4), a vidím:

(4) Řidičské oprávnění udělené pro skupinu A opravňuje také k řízení čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW a hmotnosti v nenaloženém stavu do 400 kg. Řidičské oprávnění udělené pro skupinu A1 opravňuje také k řízení čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 cm3.

Odpověď je tedy jasná, je to skupina A, A1, B, B1 – vždy ale nesmíš překročit omezení…

mojitek

Pokud je ta čtyřkolka schválena pro silniční provoz,tak je potřeba řidičák jako na motorku/jednostopé vozidlo.Záleží jaký má napsaný výkon v TP

bumerang01

navštiv nějaké weby, týkající se čtyřkolek, tam ti poradí. když jsem začínal, kluci mi poradili na webu www.ctyrkolky.com. Zajdi tam do diskuze a ptej se na co chceš. ať se daří

Zdroj: www.ctyrkolky.com