danasos

Řidičák skupiny B…opravňuje k řízení…?

Ahoj. Mám docela záludnou otázku. Dosud vlastník řidičáku skupiny B byl oprávněn k řízení motocyklu o obsahu do 50ccm a konstrukční rychlosti do 45km/h. Ted ale podle novely skupina B opravňuje k řízení motocyklu s AUTOMATICKOU převodovkou do 125ccm. Znamená to tedy, že už ted nemůže řidič se skupinou B řídit motocykl o odsahu 50ccm a kostr. rychlostí 45km/h pokud nemá automatickou převodovku?

Snad někdo bude vědět přesně, děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.au­toweb.cz/ridic­ske-prukazy-na-motorky-ke-skupine-b-potreti/

Další odpovědi
sevos

To zůstává při starým,akorát navíc je těch 125 ccm.