Blecha

Na co si dát pozor při koupi ojetého motocyklu?

(125ccm) a jak si ty věci ověřim

Nejlepší odpověď
anonym

hlavně aqby to mělo techničák, všechny potřebné papíry a ještě bych radši zajel s tím na technickou kontrolu (pro jistotu)

Další odpovědi
Alesh

Taky není dobré podcenit technický stav, jestli to někdo nepoložil. Jako laik to člověk pozná těžko, opravit či zamaskovat se dá skoro všechno. Vezmi si s sebou nějakýho zkušenýho kámoše, co ví, kam se mrknout. Ono pak někde ve 150 pozorovat, jak se rám rozešel na dvě strany není úplně příjemné. 😉 Jeden docela dobrý test je, trochu to rozjet, ne nějak extrémně a vyzkoušet pustit řidítka, jestli se motorka rozkmitá, rozhodně není zdravá a nejspíš už někdy ležela.

cukrar

Dobrý den, pane Blecho.
rozdělíme nebezpečí na dvě stránky.
stav motocyklu, a stav dokladů.
Když Vám sdělí, že si musíte dát pozor na stav motoru… težko budete vědět co hledat a co kontrolovat. Proto bych doporučil někoho kdo již má podobnou motorku, nebo se alespoň vyzný v opravách…
Doklady. Abyste měl techničáky a ve velkém zápis, Odlášeno na: Blecha. Taky se klidně stává, že v dokladech není uveden ten co Vám to prodává a budee mít zbytečný problém. Sice záznam v techničáku nevypovídá o majitel vozidla, ale úřad trvá na drobnostech v evidenci.

Zařiďte si, aby ste koupil motorku i s doklady, ne že Vám to pošle, za den, dva, měsíc, půl roku.....

janek66

Velký pozor bych si dal jestli je motorka v „novém“ laku, tím se většinou snaží zamaskovat různé problémy.Je potřeba zkontrolovat stav řetězů a ozubených kol, jestli nejsou vytahány a kola ojeta.Na kontrolu rámu je dobré přiložit z boku motocyklu prkno k zadnímu kolu a přední s ním musí být v jedné rovině.Teplý, studený start, řazení rychlostí, spojka, brzdy, osvětlení, taky stav pneumatik a další věci.