Blecha

V čem jsou lepší u motorky 2 válce než 1?

Doplňuji:
Do V, Honda Varadero 125

Nejlepší odpověď
venkovan

Pružnější a vyrovnanější chod. Naopak tím nižší spotřeba. Ale konstručně náročnější. V objemu to není. 500 cm3 může být jak jednoválec, tak dvouválec i víc

Další odpovědi
mojitek

Nepises jaky 2 valec-(radovy nebo veckovy nebo boxer nebo pricny 2 valec..?To se neda tak snadno ve zkratce napsat v cem je ktery lepsi.Ale vseobecne a ve zkratce:
1 valec(jednobuch) je nenarocny na udrzbu,ma rychly zatah uz odspoda,je lehci nez 2 valec,ale nevydrzi tolik a ma vetsi vibrace.Zalezi ale na jakou presne masinu se ptas,neni jednovalec jako jednovalec(nebo 2 valec)…
Doplňuji:
Na tak maly objem jako je 125 ccm mi pripadaj 2 valce zbytecne.Nicmene male Varadero neni spatna masinka,motor je ok,nebude tak brzy opotrebovany jako 1 valcova ale je o neco tezsi.Jestli mas nejakou vyhlidlou,za dobrou cenu a vis ze je v dobrem stavu tak do ni klidne jdi 😉

Marvan

Motor je silnější, na úkor více spáleného paliva

baghira

Možnost mít větší objem motoru a tím i vyšší výkon

mira181

2valec lepší než 1valec??? To je přece úplný nesmysl. Každý má jiné požadavky. Jeden je těžší druhý lehčí. Každý má jiný zvuk,krouťák,…nelze to takhle říci. Pro mne nej by byl 2L 1valec,ale nemůžu ho nikde sehnat. 1 kus je v Německu,muzeum Sinsheim ale oni mi ho nechtějí prodat.