Avatar uživatele
Blecha

V čem jsou lepší u motorky 2 válce než 1?

Doplňuji:
Do V, Honda Varadero 125

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4663 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Pružnější a vyrovnanější chod. Naopak tím nižší spotřeba. Ale konstručně náročnější. V objemu to není. 500 cm3 může být jak jednoválec, tak dvouválec i víc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Nepises jaky 2 valec-(radovy nebo veckovy nebo boxer nebo pricny 2 valec..?To se neda tak snadno ve zkratce napsat v cem je ktery lepsi.Ale vseobecne a ve zkratce:
1 valec(jednobuch) je nenarocny na udrzbu,ma rychly zatah uz odspoda,je lehci nez 2 valec,ale nevydrzi tolik a ma vetsi vibrace.Zalezi ale na jakou presne masinu se ptas,neni jednovalec jako jednovalec(nebo 2 valec)…
Doplňuji:
Na tak maly objem jako je 125 ccm mi pripadaj 2 valce zbytecne.Nicmene male Varadero neni spatna masinka,motor je ok,nebude tak brzy opotrebovany jako 1 valcova ale je o neco tezsi.Jestli mas nejakou vyhlidlou,za dobrou cenu a vis ze je v dobrem stavu tak do ni klidne jdi 😉

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marvan

Motor je silnější, na úkor více spáleného paliva

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Možnost mít větší objem motoru a tím i vyšší výkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mira181

2valec lepší než 1valec??? To je přece úplný nesmysl. Každý má jiné požadavky. Jeden je těžší druhý lehčí. Každý má jiný zvuk,krouťák,…nelze to takhle říci. Pro mne nej by byl 2L 1valec,ale nemůžu ho nikde sehnat. 1 kus je v Německu,muzeum Sinsheim ale oni mi ho nechtějí prodat.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava