Kelt

Jak je to s placením přes kartu, musím napsat i jméno?

Jsou zde určité stránky, které jsou viditelné pouze pokud se zaplatí určitá částka. Peníze mohu poslat z karty, ale nevím, proč bych měl vypisovat i své jméno, když jsem přihlášený přes přezdívku. Rozumíte tomu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

U některých služeb pro ověření karty je nutné zadat i jméno držitele. To Tě nijak neomezuje v používání přezdívky. Jen v případě placení kartou budeš muset vyplnit skutečné jméno.

Další odpovědi
Hufnágl

No, a jak můžou vědět, jestli karta není zcizena? Potvrzení jména majitelem karty je namístě.

Pepa25

Záleží na platební bráně. Na spoustě bran se vypisuje jen číslo karty, expirace a CVV.

Dochy

Hufnágl: Vzhledem k tomu, že jméno držitele zpravidla bývá na kartě vyraženo, zrovna tohle žádná silná ochrana není. Částečně by to mohlo odfiltrovat karty se zcizenými údaji (kopie mag. proužku, odkouknutý/opsaný PAN apod) ale i v těchto případech je to dost diskutabilní, protože pokud už někdo získal tyhle všechny údaje, co by mu mohlo bránit v tom získat i jméno.