Kelt

Jak je to QR kodem pro platby?

Tak jsem potřeboval něco zaplatit z karty a když jsem naskenoval kod, stačilo jen upravit datum. Ale na tom papíru mám více plateb, které se liší datem i částkou . A tak mne zajímá, zda příště, když budu platit u bankomatu podle kodu, zda mi to vezme aktuální stav, nebo to budu muset nějak upravovat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
odik

QR platba v sobě obsahuje informaci o cílovém účtu, částce, VS, zprávě, … tento obsah se po vygenerování QR kódu již nedá aktualizovat = vždy se po naskenování vyplní stejné hodnoty.
Pokud posíláte pravidelně stejnou částku, VS atd., tak je možné používat stejný kód.
Pokud ale budete příště potřebovat načíst platbu s jinou částkou či VS, tak potřebujete nový QR kód (nebo si to musíte manuálně upravit před zaplacením, ale to pak vůbec nevyužíváte těch výhod QR platby).

Pepa25

Zkuste prosím otázku upravit, aby šlo pochopit, jestli řešíte platbu kartou, z bankomatu, přes internetové nebo mobilní bankovictví a jestli údaje k platbě máte „na tom papíru“ (jakém?) nebo v QR kódu …