Mirdas

Jak je to možné ?

Před pár lety jsme s kamarády navštívili Schlaming v Rakousku, kde jsme byli všichni poprvé v životě.

Když přišla otázka kam si zajdeme na oběd, bez jakýchkoliv rozpaků jsem podvědomě určil místo restaurace aniž bych ji kdekoliv před tím někde vyhledával.
Nemohu říci že bych byl v nějakém tranzu, ovšem zcela suveréně jsem ve spleti uliček nás doved do velice příjemné podniku kde nás velice dobře pohostili.

Všichni byli spokojeni a nikdo mne nevěřil, že jsem tam již někdy před tím nebyl.

Jak je to možné a máte podobné zkušenosti ?
_

Nejlepší odpověď
annas

Mohlo by jít o déjà vu.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=de%20ja%20vu

Také se mně to občas stane. Zksute si projít archiv odpovědí, dovíte se, že se objevuji i u jiných jedinců a další zkušenosti a informace.

Pocit povědomosti se označuje francouzským termínem ´déjà vu´, který v překladu znamená „již viděno“. Dle výzkumu se tento jev objevuje příležitostně u 60 až 80 procent populace. Téměř vždy je prchavý a nastává náhodně.

Moje odpověď
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/deja-vu-zazili-jste

Vysvětlení vědců
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vyvolava-deja-vu

Další odpovědi

jednou jsme byli se školou v praze… šli jsme na oběd do hodně vzdalené hospudky od mista rozchodu. Nikdo jsm ji neznali, ale na konec jsme se tam sesli pulka tridy.

Emefej

Lokalizace hospody je normální vlastnost, vrozená všem mužům. Ženy zase v cizím městě spolehlivě objeví obchoďák.

Kelt

Může se jednat o déjà vu, nebo o schopnost člověka najít hospodu. Možná má někdo takový smysl aby neumřel hladem a tak trefí k té hospodě. Taková situace je běžná a těžko se vysvětluje, co je její příčina. Může to být tajemno – stěhování duší, reinkarnace, nebo náhoda, třeba Vám utkvěl v paměti něco na internetu, náhled do mapy a projevila se fotografická paměť atd. Někdy člověk udělá něco, dosáhne nějaý výsledek, a neví proč.