mosoj

Co vyvolává déja vu?

Nejlepší odpověď
annas

Vědci z Brna prokázali původ fenoménu déjà vu

Vědci ze Středoevropského technologického institutu CEITEC v Brně a Lékařské fakulty brněnské Masarykovy univerzity prokázali poprvé v historii jako jediní vědci na světě, že fenomén déjà vu u zdravých jedinců přímo ovlivňují konkrétní mozkové struktury. Zjistili přitom, že v mozku lidí, kteří déjà vu zažívají, jsou tyto struktury významně menší než u těch, kteří s tímto osobním prožitkem neměli nikdy zkušenost.

Výsledky výzkumu uveřejnil prestižní mezinárodní časopis Cortex. Podle pracovníků CEITECu se dá očekávat, že objev je počátkem dalšího zkoumání a budou se jím nadále zabývat vědci z celého světa. Již nyní jsou autoři pozvaní referovat o výsledcích studie na několik zahraničních konferencí a pracovišť. Brněnští vědci na výzkumu spolupracovali s kolegy z britské University of Exeter. Zkoumání fenoménu déjà vu se vědci na Masarykově univerzitě věnují již cca 5 let a od června 2011 působí pod Středoevropským technologickým institutem CEITEC. Pod jeho hlavičkou budou ve výzkumu pokračovat i nadále. Díky evropské dotaci, kterou projekt CEITEC získal vloni v červnu, získávají finanční a materiální podporu. V roce 2014 se přestěhují do nově vybudovaných moderních laboratoří CEITECu.

Podrobnosti najdete v odkazu

http://www.ces­katelevize.cz/zpra­vodajstvi-brno/zpravy/174605-vedci-z-brna-prokazali-puvod-fenomenu-deja-vu/

Další odpovědi

http://www.vi­deacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/co-je-deja-vu

marci1

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=d%C3%A9ja%20vu

Questman

Zdá se mi to, nebo si takovými nesmyslnými otázkami jen naháníte body?

Co vyvolává déja vu se neví, je to jedna z největších záhad medicíny a nepochybuji, že někdo s vaší inteligencí to ví. Zlatou už máte tak přestaňte spamovat.

Damiana

Dèja vu je chyba v Matrixu, to ví každý:-)

mosoj

4154 .. Moc pěkné !

mosoj

Stříbrný

marci1
Dík. Vím že s to tu diskutovalo, ale já se ptám na něco jiného.