Deja vu – zažili jste?

Pokud to zde už bylo probíráno,považujte to prosím za tento fenomén.

Nejlepší odpověď
annas

Bubco, další z Vašich psychologických otázek. Možná jsem ji pochopila trochu jinak, než jste měl na mysli.

Jsem přesvědčena, že člověk má uložené v podvědomí nepříjemné pocity z něčeho už dříve prožitého. Setkala jsem se s tím při regresní terapii pomocí kineziologie, když mě kinezioložka svými cílenými dotazy vrátila do minulosti, vyvolala z mého podvědomí vzpomínky na záporné citové projevy, na nesplněná přání a emoce.Nikdy bych nevěřila, že si připomenu traumata, které v mém podvědomí vytvořila psychický blok. Zapomněla jsem na ně, nebo je nebrala na vědomí. Pomocí reakce při pohybu svalů stanovila i můj věk, ve kterém jsem něco nepříjemného prožila. O těchto zážitcích jsem nejen s ní mohla mluvit, a tímto způsobem jsem se zbavila určitých psychických zátěží, s nimiž mé podvědomí po celou dobu pracovalo. Většinu událostí jsem si vybavila hned u psycholožky, některé až doma a příště ji informovala. Události se přede mnou odvíjely jako film, ale neměla jsem pocit strachu. Cítila jsem se uvolněně.

Nebudu uvádět nepříjemnosti ze svého života, bylo jich dost pro to, aby negativně ovlivnily mou psychiku. (Jen jeden – jako pětileté dítě se mně pokusil znásilnit 20letý soused, který mě hlídat, když rodiče nebyli doma). Nikomu jsem se o svém zážitku nezmínila, ale do mého podvědomí se zapsal).
Zajímavé, že při sezení jsem si vybavila i události, které jsem zhlédla ve filmu, krajinu, kterou jsem nikdy nenavštívila.
Vím, že jsem měla zavařené oči a vyprávěla, co se mně vybavilo. Je to jako ve snu. Vše vidíme, ale domníváte se, že se to nestalo.
Doplňuji:
Napsala jsem odpověď, pak ji „překopala“, ale hrubku jsem neopravila. – mě pokusil…
Vše vidíte, ale..

Další odpovědi
rynek878

Hlavně když jsem byl o dost mladší,tak se mi dost často stávalo,že jsem měl pocit,„tak tohle už jsem někdy viděl“,ale s přibývajícími léty se mi tento pocit úplně vytratil.

ten který je

Párkrát se mi to stalo,ale jak píše Rynek tak je to podobné i u mne.Znám člověka který byl v neznámé krajině a říkal dopředu co bude za kopcem a jaké stavení tam stojí aniž by tam někdy byl.Nechápu.

aramah

Poslední dobou xkrát.

Fallen Angel

ano, stává se mi to často a dokonce někdy vím, co se stane i potom, a to i o několik minut. Dokázala jsem se už díky tomu lecčemu vyvarovat.

ReHu

Naposledy před měsícem.

anonym

Já TO zažil jednou,ale stálo to zato.
Podrobnosti – to nemá význam,ale VĚDĚL jsem,co přijde, a co kdo řekne,trvalo to nekonečnost a byla to docela síla.

anonym

Já TO zažil jednou,ale stálo to zato.
Podrobnosti – to nemá význam,ale VĚDĚL jsem,co přijde a co kdo řekne,trvalo to nekonečnost,do­cela síla.