Agneta

Jak je tento citát míněn?

„Život není spravedlivý, a pro většinu z nás je to v pořádku.“

Nejlepší odpověď
annas

Život není spravedlivý. Často se dobrým lidem dějí špatné věci a ti zlí zase mají vždycky štěstí. Ale všichni žijí, jenže jde o to, zda je trápí či netrápí výčitky svědomí. Ti zlí věří, že neplatí staré přísloví:„Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“ Pro ně je vše v pořádku. – je to většina nebo menšina?

Jenže spravedlnost je někdy slepá, jindy hluchá, proto nezbývá těm „dobrým“ než se s tím smířít.

Podstatou spravedlnosti je to, že každý z nás má jen jeden život. Ale je spravedlivé, že ho má každý jinak dlouhý?

„Všichni jsme hračkou v rukou osudu – jeden barbínou, druhý odřeným medvídkem“. Jan Sobotka
https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA64&lpg=PA64&dq=a­forismu+o+osu­du&source=bl&ot­s=IVa5PIA886&sig=jlW­wZFrxgOGBn4RZy­YMstcJdTYU&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwjBh8vhkuz­cAhXPL1AKHc78Cho4ChDo­ATABegQIBxAB#v=o­nepage&q=aforis­mu%20o%20osudu&f=fal­se

.

Další odpovědi
ShyDoe

Že většina lidí žije na úkor druhých kvůli finančním (atd…) rozdílům, původu, vzdělání… a prostě je to pro ně plus, že někdo je na tom hůř než oni ?

marci1

Tento citát neznám, ale je tím myšleno asi to, že většina z nás se s tím, že život není spravedlivý smířila a nehodlá se zabývat se tím, aby to alespoň zčásti změnila. 🙂

anonym

Nikdo není dokonalý jenom bůh,proto nemá fyzické tělo a je protivný (snad i zavádějící).

Agneta

Pumíku > Bůh není protivný, ale spravedlivý…mám ti vyložit karty?:DDD

anonym

Věřím,že bysme našli společnou řeč někde v něčem,ale karty fakt né…

anonym

…když není protivný,tak jedině dobře,protože je opačný,což značí jistou dospělost či zdravé zachování si lidství,jinak děkuji,ale karty mi vyklát nemusíte,protože já mám svého ducha,bůh musí být protivný/opačný,aby jsme byli my lidé vyváženi sami v sobě v životě.

Herrmes Trismegistos (řecko) sice praví ve svém zákoně"to co je nahoře je jako to co je dole…„,ale už víc se nezmiňuje o vyvažujícím pozitivu a negativu zrcadlově totožném,každopádně záleží na úhlu pohledu či hloubce daného porozumění,jak jsem se již zmínila"každý má svou míru víry“(bible)a tomu rozumím,protože to vnímám.

anonym

(Hermes Trismegistos – smaragdová deska)

arygnoc

@Agneta:

boli ste niekedy v kostole?
to množstvo nevyslyšaných prosieb, túžob, prianí …

ak sadizmus nazývate spravodlivosť, budiž – lebo boh (ak je), je sadista.

;-Q

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QBgvQ360lnY

anonym

Ano i lidský duch může vyrůst či působit v astrálním světě jako protikladná kopie,tedy jako syn svého otce – původní astrální (ryzí) inteligence, aprotože původní,tak logicky protivné/opač­né,zavádějící,než je ta lidská či lidský duch,kombinace jsou různé,avšak limitované…

Agneta

@arygnoc > to není možné…mně všechny „tužby a přání“ vyslyší a splní…tak to asi budou nějací hříšníci, a k těm se potom chová jinak…:DDD

gagaga

Agnetko, ja si vsechna sva prani a touhy plnim sama..
nepotrebuji k tomu ani Pana Boha :)

  • iv-

anonym

Super pocit,ale třeba lékařská psychologie ta funguje na každého stejně,PAN je vytržený z kultu wica,tedy pohani…ono někdy až tak nezáleží na tom kdo si co myslí,ale jak si co myslí a co z něho leze a pak jsou věci podstatné a nepodstatné.

anonym

Asi je to vaše životní role,ale já do vaší pavučiny nenalítnu i kdybych chtěla…

anonym

ShyDoe – Každý má svou „míru víry“ a záleží na každým jak tu svou "nádobu"naplní,ale jestli se na věc díváte neosobně či naprosto chladně,tak první hoďte kamenem?!

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=F7hdG77uk9c