Avatar uživatele
annas

„Jak je ten svět pořád hezčí a hezčí! Ne, že by byl, ale já ho pořád tak vidím.“ Není tedy lepší vidět svět s nadhledem?

Slova pronesl Bohumil Hrabal se svým osobitým humorem, byť jeho život nebyl příliš šťastný.

https://www.for­bes.cz/quote/bo­humil-hrabal-jak-je-ten-svet-porad-hezci-
-
Je humor spásou světa? „Humor nás zbavuje ducha vážnosti a nebezpečí s ním spojeného. Humorista používá humor jako zbraň, zbraň, jež ovšem nezabíjí.“ — Marie Darrieussecqová

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/17188-karel-capek-humor-je-jiste-videni-sveta-je-to-umeni-videt-sve/


Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, fcoop, paul1, gagaga, Kepler, dust8, independent před 1560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Odpoveď byla označena jako užitečná

„Bože, dej mi vytrvalost, abych překonal věci, které změnit nemohu, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu, dej mi moudrost, abych tyto věci dokázal rozlišit.“ — Aischylos (525 př. n. l. Eleusína v Attice – 456 př. n. l. Gela na Sicílii)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

„Lidi vůbec nemají smysl pro humor, proč se všichni berou tak zku.veně vážně.“ — Charles Bukowski
P.S. Smutné je, že jen málo uživatelů na tomto webu má smysl pro humor, i když tvrdí, že s humorem je vše lepší a berou život s nadhledem. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jistě, někdo by to mohl nazvat dívání se na svět růžovými brýlemi, nebo strkání hlavy do písku, ale proč ne? Takový člověk je vyrovnanější a šťastnější. S tím humorem je to velmi podobné. Nemám rád lidi, kteří tvrdí, že optimista je špatně informovaný pesimista, na všechno nadávají a všechno jen kritizují. Při tom ke zlepšení stavu věcí nehnou ani malíčkem a nechodí ani k volbám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Vidět svět s nadhledem? Já tedy nevím, ale s nadhledem můžu brát nějakou či jakoukoliv momentální situaci, chování někoho, něčeho či historii apod. Brát ale svět s nadhledem nemůže přece znamenat, že např. nás budou Kimovy rakety zabíjet, ničit naše domy, či průmysl a my to budeme brát s nadhledem?
Myslím, že svět se musí brát spíše vážně, pravdivě, odpovědně, připraveně!
Výroky různých lidí včetně politiků můžeme brát s nadhledem, jejich některé činy nikoliv.
Život, ne svět se bere s nadhledem. Ok?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Vtip je ta nejmenší součástka svobody. Ti nahoře se vůbec nesmějí, a chystají nám podobnou budoucnost jako v románu Milana Kundery Žert.
Vidět svět stále hezčí, když není a v lidech je strach, je spíš znakem neinformovanosti a naivity.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, je třeba se dívat na svět s jistým nadhledem. Bez toho to, alespoň podle mne, moc nejde. A co se humoru týká, tak s humorem jde přece všechno lépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Jak to trefně řekl primátor Prahy Igor Němec před zaplavením města v roce 2002: „Situace je nadmíru výtečná.“

Upravil/a: Bobek 2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Drap: Nojo. Poslední věta ok. Problém je ale v tom, že někteří humoru nerozumí, i když se tváří že ano, i když říkají, že s humorem jde všechno líp.

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

hapiky,
nesouhlasí ms vaším názorem. Svět je i synonymum pro život. Kromě toho člověka utváří prostředí, v němž žije.

  1. Je třeba si uvědomit, co je nadhled
  2. Co je svět – i svět je synonymum pro život
  1. Mohu se na svět dívat shora, třeba z rozhledny, takže i to je nadhled , pohled na svět z ptačí perspektivy. Mohu se na vlastní život dívat z ptačí perspektivy?
  2. Jenže nadhled, který jsem myslela já, je pohled nezaujatý, beru skutečnost s rezervou atd. Jde o přenesený význam, tak to viděl Hrabal, jak jsem napsal. I když měl život těžký, bral s humorem to, co kolem děje, jak se chovají lidé v životě, tedy ve světě, který je oblkuje.

To, že nejen pohled na život, ale i na svět existuje, může poznat z jazykového zdroje, ale I z článku.

Jak se dívat na svět s nadhledem.
https://wiki.e15­.cz/jak-se-divat-na-svet-s-nadhledem,1.html
Všechno začíná v hlavě. Je třeba se v životě povznést nad zbytečnosti, které člověku ubližují, tedy včetně světa, v němž život.

před 1559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

annas: Ono svět a svět je rozdíl. Já mám jen obavy, že dnešní svět a tím myslím vojenské konflikty, stále existující náboženské nepřátelství, získání vlivu nad nerostným bohatstvím či politické vlivy apod. vede(hlavně nevinné)lidi k záhubě. Tyhle ty věci nejde brát s nadhledem, neboť to jsou stále doutnající ohniska válek.
Je načase sundat růžové brýle. Kdo je nechutně bohatý, bude pro ostatní svět vždy hrozbou!

před 1559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já nejsem optimista, ale říkám si, že snad nějak dožiju.

Uvědomuji si, že pokud někdo na zlo myslí, ubližuje si. Nezlehčuji to, ale co se má stát, stane se. Rozhodnou mocní …

před 1558 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek