annas

„Jak je ten svět pořád hezčí a hezčí! Ne, že by byl, ale já ho pořád tak vidím.“ Není tedy lepší vidět svět s nadhledem?

Slova pronesl Bohumil Hrabal se svým osobitým humorem, byť jeho život nebyl příliš šťastný.

https://www.for­bes.cz/quote/bo­humil-hrabal-jak-je-ten-svet-porad-hezci-
-
Je humor spásou světa? „Humor nás zbavuje ducha vážnosti a nebezpečí s ním spojeného. Humorista používá humor jako zbraň, zbraň, jež ovšem nezabíjí.“ — Marie Darrieussecqová

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/17188-karel-capek-humor-je-jiste-videni-sveta-je-to-umeni-videt-sve/

Nejlepší odpověď
fcoop

„Bože, dej mi vytrvalost, abych překonal věci, které změnit nemohu, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu, dej mi moudrost, abych tyto věci dokázal rozlišit.“ — Aischylos (525 př. n. l. Eleusína v Attice – 456 př. n. l. Gela na Sicílii)

Další odpovědi
marci1

„Lidi vůbec nemají smysl pro humor, proč se všichni berou tak zku.veně vážně.“ — Charles Bukowski
P.S. Smutné je, že jen málo uživatelů na tomto webu má smysl pro humor, i když tvrdí, že s humorem je vše lepší a berou život s nadhledem. 🙂

Kepler

Jistě, někdo by to mohl nazvat dívání se na svět růžovými brýlemi, nebo strkání hlavy do písku, ale proč ne? Takový člověk je vyrovnanější a šťastnější. S tím humorem je to velmi podobné. Nemám rád lidi, kteří tvrdí, že optimista je špatně informovaný pesimista, na všechno nadávají a všechno jen kritizují. Při tom ke zlepšení stavu věcí nehnou ani malíčkem a nechodí ani k volbám.

hapiky

Vidět svět s nadhledem? Já tedy nevím, ale s nadhledem můžu brát nějakou či jakoukoliv momentální situaci, chování někoho, něčeho či historii apod. Brát ale svět s nadhledem nemůže přece znamenat, že např. nás budou Kimovy rakety zabíjet, ničit naše domy, či průmysl a my to budeme brát s nadhledem?
Myslím, že svět se musí brát spíše vážně, pravdivě, odpovědně, připraveně!
Výroky různých lidí včetně politiků můžeme brát s nadhledem, jejich některé činy nikoliv.
Život, ne svět se bere s nadhledem. Ok?

Ametyst

Vtip je ta nejmenší součástka svobody. Ti nahoře se vůbec nesmějí, a chystají nám podobnou budoucnost jako v románu Milana Kundery Žert.
Vidět svět stále hezčí, když není a v lidech je strach, je spíš znakem neinformovanosti a naivity.

Drap

Ano, je třeba se dívat na svět s jistým nadhledem. Bez toho to, alespoň podle mne, moc nejde. A co se humoru týká, tak s humorem jde přece všechno lépe.

Bobek 2

Jak to trefně řekl primátor Prahy Igor Němec před zaplavením města v roce 2002: „Situace je nadmíru výtečná.“

hapiky

Drap: Nojo. Poslední věta ok. Problém je ale v tom, že někteří humoru nerozumí, i když se tváří že ano, i když říkají, že s humorem jde všechno líp.

annas

hapiky,
nesouhlasí ms vaším názorem. Svět je i synonymum pro život. Kromě toho člověka utváří prostředí, v němž žije.

  1. Je třeba si uvědomit, co je nadhled
  2. Co je svět – i svět je synonymum pro život
  1. Mohu se na svět dívat shora, třeba z rozhledny, takže i to je nadhled , pohled na svět z ptačí perspektivy. Mohu se na vlastní život dívat z ptačí perspektivy?
  2. Jenže nadhled, který jsem myslela já, je pohled nezaujatý, beru skutečnost s rezervou atd. Jde o přenesený význam, tak to viděl Hrabal, jak jsem napsal. I když měl život těžký, bral s humorem to, co kolem děje, jak se chovají lidé v životě, tedy ve světě, který je oblkuje.

To, že nejen pohled na život, ale i na svět existuje, může poznat z jazykového zdroje, ale I z článku.

Jak se dívat na svět s nadhledem.
https://wiki.e15­.cz/jak-se-divat-na-svet-s-nadhledem,1.html
Všechno začíná v hlavě. Je třeba se v životě povznést nad zbytečnosti, které člověku ubližují, tedy včetně světa, v němž život.

hapiky

annas: Ono svět a svět je rozdíl. Já mám jen obavy, že dnešní svět a tím myslím vojenské konflikty, stále existující náboženské nepřátelství, získání vlivu nad nerostným bohatstvím či politické vlivy apod. vede(hlavně nevinné)lidi k záhubě. Tyhle ty věci nejde brát s nadhledem, neboť to jsou stále doutnající ohniska válek.
Je načase sundat růžové brýle. Kdo je nechutně bohatý, bude pro ostatní svět vždy hrozbou!

annas

Já nejsem optimista, ale říkám si, že snad nějak dožiju.

Uvědomuji si, že pokud někdo na zlo myslí, ubližuje si. Nezlehčuji to, ale co se má stát, stane se. Rozhodnou mocní …