Rob Vacula

Jak dlouhý je světelný rok?

km

Odpovědi
Arne1

Dá se podívat do encyklopedie:

9 460 730 472 5­80 800 m ≈ 9,46 × 1015 m ≈ 10 biliard m (tj. 10 bilionů km)

anebo se to dá velmi jednoduše spočítat:
Rychlost světla ( 300 000 000 metrů za sekundu) krát počet sekund v roce

Gus_Fring

Nevím, zda-li se jedná o úkol. Já se Tě pokusím pouze navést. Určitě znáš rychlost světla – 300 000 000 km/s. Znáš určitě vzorec na vzdálenost, čas a rychlost v=s/t, tedy s=vt.
Pokud víš rychlost za km/s a potřebuješ získat vzdálenost, musíš to vynásobit časem. Takže 300 000 000 v­ynásobíš, aby jsi z toho km/min, potom km/h atd. až se dostaneš na km/y (year – rok).
Anebo si to můžeš vyhledat na Wikipedii a nepsat zbytečné otázky na Odpovědi.cz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Gus_Fring- Jako v parlamentu, jako v parlamentu. Rychlost světla není určitě 300 mil km/sec!!!

Gus_Fring

Ano, máš pravdu. Upsal jsem se, je to 300 000 000 m/s. „Jako v parlamentu, jako v parlamentu.“ co tím myslíš?