kilimany

Kolik kilometrů je jeden světelný rok?

mě vyšlo zhruba 1 bilon 184 miliard a asi 113 milionu km. To jsou hrozná čísla při představě že je něco od nás vzdálené třeba 150 světelných let a nebo ještě víc

Nejlepší odpověď
setapouch

Jeden svetelny rok, to je v kosmickych vzdalenostech za rohem. Jinak k tem kilometrum… 1 ly = 9 460 730 472 580, 800 km

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sv%C4%9Bt­eln%C3%BD_rok

Další odpovědi
anonym

Mno – vyšlo ti to poněkud ´vedle´- ale jo, jsou to hrozná čísla…
😉

Agneta

Tak já bych odhadla, že to je devět a půl tisíc miliard km :D

marci1

Zaokrouhleně 10 triliónů km. Nepředstavitelná vzdálenost. 🙂

Zdroj: http://vtm.e15­.cz/clanek/jak-dlouhy-je-svetelny-rok

anonym

Agneto – co je „tisíc miliard“???
😁

Agneta

No to je jako dvacet miliard, nebo stopadesát…, proč by to pro názornost nemohlo být tisíc , mně se totiž nezamlouval ten trilión, kde nikdo neví co to je – mimo USA, tam je to jinak, tam je (pokud vím)místo miliardy bilión…:D

Dochy

mno… tisíc miliard bych ještě zkousnul, to by byl ten bilion. 9 a půl tisíce miliard už je vážně trochu moc překombinované… no, správnějších devět tisíc pětset miliard taky ale nezní moc dobře 😉 bylo by třeba to uzávorkovat: „(devět tisíc pětset) miliard“
😉

Agneta

Ale Dochy, tak se nebudeme hádat jestli devět/medvěd, to stejně vyjde na stejno-tedy u nás ve Spolku pro ochranu plyšových medvědů, myslím, že ti tam Bolák přidal nějaký „bolestivý argument“…:DDD

Dochy

marci: Když už chceš zaokrouhlovat na kulatá čísla (správně by to bylo 9) tak si alespoň ověř zdroj a nenech se blamovat tím, že někdo nezná jednotky a překládá z angličtiny. Správně česky jsou to biliony, ne triliony.

Dochy

mno… sorry s tím zaokrouhlováním, 10 může být vlastně také správný výsledek. Ale ty triliony jsou úlet od původního autora 😉