Kryšpín

Jak je ČR soběstačná v potravinách? A na jaké úrovni je Rusko?

Hledal jsem na př. v pivu mléku a jablkách je to vynikající, ovšem celkově v Rakousku je to 80%.

Nejlepší odpověď
Drap

Co se potravin týče, tak myslím, že Rusko z valné většiny je schpno si potraviny zajistit. To, že tam nebudou mekáče a podobná zařízení, lehce přežijí. U nás snad neni potravina, která by se nedovážela, nebo alespoň nezpracovávala v zahraničí. V této věci i statistiky jsou velmi často hodně zavádějící.

Další odpovědi
paul1

Komplexní údaje za poslední období není lehké zjstit. Něco tady ale je:
https://www.fe­rovytrh.cz/wp-content/upload­s/2021/03/AFT_A­nalyza_Potravi­nova-sobestacnost-CR-a-dopady-kvot.pdf
V Rusku se asi zásobování zkomplikuje, nakolik jsou soběstační nevím, ale zásobování tam zkomplikuje hromadný odchod zahraničních společností:

Zdroj: https://editi­on.cnn.com/2022/03­/02/business/com­panies-pulling-back-russia-ukraine-war-intl-hnk/index.html

Disraeli

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-kterych-potravinach-je-cr-sobestacna-a-v-cem-je-zavisla-na-dovozu

Pepa25

Opakovaná otázka od stejného uživatele: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-kterych-potravinach-je-cr-sobestacna-a-v-cem-je-zavisla-na-dovozu

Ametyst

Globalizátoři i Evropská unie dělají všechno pro to, aby státy nebyly soběstačné. Kdeco se vozí přes půl světa, ale pak máme předstírat ekologické myšlení. Nejlevnější a nejekologičtější způsob výroby a pěstování je lokální, ale to by v našem světě musel vládnout zdravý rozum, a ne globální nenasytnost. Rusko se muselo vzchopit a stát se co nejvíc soběstačné kvůli sankcím po připojení Krymu.

_Bůh_

Evropský hospodářský prostor je soběstačný.

Rusko celou řadu potravin dováží.

Rusko je na nižší úrovni soběstačnosti, již dnes v Rusku není cukr a pohanka, nově byla vydána legislativa, která stanoví ceny za cukr a přidala se trestnost pro určitá jednání v oblasti obchodu s cukrem. Putin uvedl, že do konce roku se nebudou stanovovat ceny pro potraviny, a hle, už v březnu je vše jinak.

Kryšpín

Také jsem četl rozbor že je to 40–50%