Jak funguje platba na dobírku?

Chtěla bych se zeptat, jak konkrétně funguje platba na dobírku. Chci prodat elektroniku přes internet a není mi jasné, jakou formou a způsobem bych peníze dostala. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Na poště při podání dobírkového balíku vyplníte dobírkový doklad ( správný název neznám). Na dokladu je adresa odběratele a pak je tam složenka na peníze kde vyplníte jako adresáta sebe a odesílatele příjemce balíku. Doručovací pošta doručí zásilku na dobírku a vybere od příjemce vypsanou částku pěněz. Tyto peníze Vám pak doručovací pošta pošle na základě předvyplněné složenky.

Dobírková částka musí být napsána též na dobírkové zásilce a to číslem i slovy.

Další odpovědi
GangstaHelper

Peníze Vám příjdou složenkou. Tu pak vyberete na poště. Pokud adresát balík nepřevezme=ne­zaplatí peníze, tak se Vám vrátí na zpáteční adresu. Poštovné už zpět ale nedostanete.

Miroslavst

Pokud chcete něco prodat přes internet, tak zřejmě na aukci. To ale budete muset zapomenout na dobírku, protože ta není moc dobrá jako platební prostředek. Peníze dostanete převodem na účet a poté odesíláte zboží.