Lorelai

Jak funguje platba složenkou?

Vezmu si na poště ten papír (jak poznám který?) a teď: co tam mám napsat? Vím var. symbol a číslo účtu kam peníze chci poslat. Pak tam někam musím napsat své jméno, že?
Funguje to tak, že dám na poště složenku (např. na 200,–) a peníze (těch 200,–) a je to? Nebo se to musí nějak přes můj účet od banky? A když tedy přes ten účet, jak se to dělá? Musím si zakládat nějaký účet u banky a někam se přihlašovat nebo stačí mít kartu, někam ji strčit, zadat kód a ono se to udělá samo?
Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti
Díky moc
Doplňuji:
Ok, děkuju moc a platím rovnou nebo nějak přes můj účet?

Nejlepší odpověď
anonym

Složenky jsou rozděleny podle typu transakce, ke které jsou určeny. Pokud jsi složenku ještě nevyplňovala, tak se u přepážky zeptej, zda by ti úřednice pošty nepomohla. Vyplňuješ částku, kterou hradíš, jak číslicí, tak slovy. Kompletní adresu svou a adresáta a variabilní symbol. Kromě částky, kterou budeš posílat, musíš ještě uhradit poplatek poště, tzv. poštovné. To je závislé na výši posílané částky.
Nejlepší bude zeptat se na složenku, kterou potřebuješ, a pomalu si ji vyplnit a potom si nechat zkontrolovat údaje, nebo v případě klidu na poště opravdu raději poprosit úřednici, aby ti s tím pomohla.
Složenek si vezmi rovnou více a pamatuj, že údaje na nich nesmí být škrtané ani přepisované. Pokud se spleteš, rovnou vypiš novou.
Doplňuji:
Zaplatíš rovnou u přepážky. Žádný účet nepotřebuješ. Kdybys měla účet, tak přece nebudeš platit zbytečně poštovné, které je několikanásobně dražší než poplatek za bankovní převod.
Klídek, nic to není. Nejhorší je to u všeho poprvé. ☺☺☺

Další odpovědi
Bublinnka

Na poště si vezmete poštovní poukázku typu A. Vyplníte částku, číslo účtu, var. symbol, vaší adresu. Dále budete vyplňovat účel platby, např.: „splátka“, adresu majitele účtu vyplňovat nemusíte, ale můžete. Cena za službu při platbě do 5000 Kč je od 1. 7. 2013 tuším 26 Kč. To vše zaplatíte na přepážce. Žádný účet nepotřebujete.
Tady to máte vše popsané jak správně vyplnit složenku:
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/

isteron

Počas vyučovania nás s. učiteľka počas socializmu učila učiteľka podávať balíky, napísať adresy na listy, podávať na pošte peniaze, podávať vtedy ešte telegramy, narábať s ihlou a cvernou ap. A učiteľ telocviku narábať s vreckovým nožíkom, nožnicami a inými jednoduchými nástrojmi, ktoré sa vyskytujú v domácnostiach.