Monyszek

Platba složenkou

Když platím složenkou na poště a zrovna neznám variabilní symbol, postačí, když aspoň napíšu do kolonky „Zpráva pro příjemce“ své jméno?

Nejlepší odpověď
baghira

Příjemce musí vědět, že je to od tebe. Pokud posíláš něco tetičce, je to OK. Pokud nějakému e-shopu, který má desítky i víc plateb denně, může být s dohledáním docela problém.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud je to složenka A tedy na účet tak asi bude problém, protože párování plateb se zakázkami se dělá dnes strojově (počítač si stáhne z elektronického bankovaníctví platby vyparsuje varaibilní symboly a zapíše hodnotu placeno do informačního systému prodejce a pošle informaci do skladu).

U složenek C peníze buď donese pošťačka nebo si obchodník nakluše na poštu a vyzvedne si hotovost a ústřižky a tam by jméno mohlo stačit zvlášť když je uvedeno jako odesilatel

terry

Jde o to, co to je za platbu. Většinou ti ten, který má platbu dostat v.s. dá. Např. č.faktury apod. Poku platíš na účet. Můžeš také platit na adresu a tam var.s. nepotřebuješ.