Bublinnka

Musí být vyplněná adresa majitele účtu při platbě složenkou A?

Dobrý den,
potřebuji poslat peníze na účet. Budu platit složenkou A, a potřebuji poradit, jestli je povinné vyplnit adresu majitele účtu, či nikoliv.
Stačí jen číslo účtu?
Na stránkách české pošty jsem se toho moc nedozvěděla.
Předem děkuji za odpovědi.
PS: posílat peníze účet-účet nechci :)

Doplňuji:
Ale složenka A je pro převod hotovost – účet,
Složenka C je hotovost – hotovost. Tam samozřejmě adresa být musí :)

Nejlepší odpověď
anonym

Na složenku typu A také píšu adresu majitele účtu – pokud ji znám. Ale myslím si, že stačí vědět pouze číslo účtu, kód banky a všelijaké symboly.
Doplňuji:
Ale nedokáži porovnat, protože z principu vždycky adresu vyhledám a napíši. Mám ráda pořádek.

Další odpovědi
iceT

Kdyby někdo posílal peníze složenkou typu A,asi by mu taky jen číslo účtu nestačilo,adresa vyplněná být musí,protože to jde poštou a doručovatel by bez adresy nevěděl,kam složenku má doručit.Tedy by nedošly ani peníze,bez ohledu na to,že číslo účtu je na složence uvedeno.

Doplňuji:
Tak já to vyzkouším-hned jak půjdu na poštu-nevyplnit adresu-platí totiž složenkou A a uvidím co mi baba za přepážkou řekne.Ona ta předtištěná ADRESA MAJITELE ÚČTU tam je asi jen tak pro srandu…

Bublinnka

Takže…
byla jsem dnes na poště a adresa majitele účtu se vyplňovat NEMUSÍ.

Bublinnka

iceT tak pak dej vědět :)
Jinak našla jsem diskuzi

http://www.om­lazeni.cz/plat­ba-slozenkou-na-91-123490-0.html

iceT

Tak schválně dám vědět.....:-)