Ametyst

Jak funguje metabolismus alkoholika? Potřebuje hodně nebo už mu stačí málo alkoholu, aby se opil?

Nejlepší odpověď
Rokio

Stačí mu trochu alkoholu a už má na něj vliv.

Pokud je to abstinující alkoholik, tak stačí jedna sklenička a je zase v tom.

Další odpovědi
aliendrone

Záleží na stádiu, pokročilý těžký alkoholik je vlastně NEUSTÁLE pod vlivem a pokud mu poklesne koncentrace ethanolu v krvi, pociťuje abstinenční příznaky úměrné míře poklesu. Je tedy vlastně neustále intoxikován, jakkoliv se občas jeví jako „střízlivý“.

Nicméně i když míra rezistence vůči ethanolu (jakoby střízlivost) může být vyšší díky návyku, tak horní hodnoty intoxikace nerostou úměrně (včetně lethální) a proto mu může stačit i o dost méně k dosažení opilosti.
Např. běžný člověk z 0 na 3 promile má dále, než alkoholik ze 2 na 3,5.
Podotýkám, že takto jsem vysvětlení pochopil JÁ, nejsem profík pohodný. ;) :D

Filip84

Obecně se s užíváním alkoholu zvyšuje tollerance k němu. Takže, z počátku ho potřebuje více, aby se opil. No, a jak pije víc a víc, tak tvrdnou játra, zatěžuje to ledviny, takže časem potřebuje, k navození obdobného stavu, toho alkoholu méně. Na druhou stranu je opitý častěji, takže, v summě toho alkoholu spotřebuje více.

Taky záleží co za typ alkoholika to je, jestli hladinkář, nebo ožírač. Hladinkář popíjí po malých dávkách, neuvidíš ho opilého, ale nějakou hladinu v krvi má skoro pořád. Ožírač nepije, ale pak je příležitost, tak se ožere do němoty. Z počátku, třeba, jednou za měsíc, pak dvakrát za měsíc, no a pak ob den. Hladinkář to má horší, prakticky je to téměř neléčitelné, společnost ho více tolleruje, protože to na něm není vůbec, nebo téměř vůbec, vidět, a tak on pije, pije, léta letoucí, až už potřebuje mít hladinku i v práci, a za volantem, prostě všude.

Je to takový začarovaný kruh: hladinkář snese víc, takže vypije o něco víc, aby se cítil subjektivně v pořádku. A namísto 0.8‰ má 1.1‰. Ožírač se ožere, a že k tomu potřebuje o pět piv, nebo panáků, nebo půl flašky vína, víc, asi moc podstatné není. No, ale to bažení způsobí, že se bude ožírat častěji a častěji.

Drap

U každého se může projevovat zcela jinak. Záleží i na stupni alkoholismu.

zjentek

Myslím že alkoholismus se přeceňuje. (;

dubraro

Viz NTAK – Nohavicova Teorie Alkoholického Kopce.