Avatar uživatele
Eloška

Jak funguje krokoměr?

Jak dokáže krokoměr zabudovaný např. v mobilu zaznamenávat kroky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tomash

Dříve to bylo velice jedonoduché – uvnitř byla kmitající olověná kulička, která při každém nárazu způsobila přičtení jednoho kroku na mechanické počitadlo. Dnes využívají nejčastějši tzv. MEMS ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/MEMS ), což je mnohem přesnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Blbě. Zkresluje to protože to reaguje i na pohyby podobné kroku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

MEMS/akcelerometry … podobne zarizeni dnes uz mame ve vyspelejsich telefonech (ve vsech androidech v iphonech a podobne) proto je mozne pouzivat krokomer jako aplikaci pro tyto telefony, zaznamena zmeny vektoru pohybu do grafu a podle pravidelnosti v nem rozpoznanych uz software snadno urci pocet kroku, krok se na takovem grafu znazorni jako ostra zmena vektoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elekrikář

Je to počítadlo které počítá nárazy nohy ny zem při každém kroku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tomášrb

Také se mi počítání kroků na mém mobilu moc nezdá, ono to počítá i třeba v autě, když je nějaká horší cesta to ten krokoměr, který je zvlášť nedělá?

před 1144 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tomex

Ono tady u toho je vážně lepší mít jen krokoměr, který nemá žádné jiné funkce. Já jsem pro sebe koupil digitální krokoměr na opasek https://www.fit­ham.cz/digital­ni-krokomer-tunturi-deluxe do kterého si zadáte svoji váhu a délku kroku. Krokoměr pak dokáže počítat i spálené kalorie a ušlou délku

před 1142 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Davidrys

Myslíte si, že je z hlediska přesnosti lepší pořídit samostatně krokoměr?

před 1150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tomex

Pokud chcete nějakou očekávanou přesnost měření, tak je rozhodně lepší si koupit krokoměr zvlášť. Koupil jsem přesný krokoměr za 400 korun. Měří to daleko přesněji, než krokoměry, které jsou přidružené do hodinek nebo mobilů.

před 1147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Fuchsadriana

Má zkušenost s krokoměrem v mobilu není moc dobrá. Pořád jsem svůj mobil zapomínala na pracovním stole a tím pádem se mi kroky nepočítaly. Takže potom jsem číslům nemohla věřit. Proto jsem si pořídila fitness náramek ze stránky smartomat .cz a jsem velmi spokojená. Náramek mám na ruce pořád, takže se mi počítá opravdu každý krok.

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek