Eloška

Jak funguje krokoměr?

Jak dokáže krokoměr zabudovaný např. v mobilu zaznamenávat kroky?

Nejlepší odpověď
tomash

Dříve to bylo velice jedonoduché – uvnitř byla kmitající olověná kulička, která při každém nárazu způsobila přičtení jednoho kroku na mechanické počitadlo. Dnes využívají nejčastějši tzv. MEMS ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/MEMS ), což je mnohem přesnější.

Další odpovědi
mosoj

Blbě. Zkresluje to protože to reaguje i na pohyby podobné kroku.

anonym

MEMS/akcelerometry … podobne zarizeni dnes uz mame ve vyspelejsich telefonech (ve vsech androidech v iphonech a podobne) proto je mozne pouzivat krokomer jako aplikaci pro tyto telefony, zaznamena zmeny vektoru pohybu do grafu a podle pravidelnosti v nem rozpoznanych uz software snadno urci pocet kroku, krok se na takovem grafu znazorni jako ostra zmena vektoru.

Elekrikář

Je to počítadlo které počítá nárazy nohy ny zem při každém kroku.

Tomášrb

Také se mi počítání kroků na mém mobilu moc nezdá, ono to počítá i třeba v autě, když je nějaká horší cesta to ten krokoměr, který je zvlášť nedělá?

Tomex

Ono tady u toho je vážně lepší mít jen krokoměr, který nemá žádné jiné funkce. Já jsem pro sebe koupil digitální krokoměr na opasek https://www.fit­ham.cz/digital­ni-krokomer-tunturi-deluxe do kterého si zadáte svoji váhu a délku kroku. Krokoměr pak dokáže počítat i spálené kalorie a ušlou délku

Davidrys

Myslíte si, že je z hlediska přesnosti lepší pořídit samostatně krokoměr?

Tomex

Pokud chcete nějakou očekávanou přesnost měření, tak je rozhodně lepší si koupit krokoměr zvlášť. Koupil jsem přesný krokoměr za 400 korun. Měří to daleko přesněji, než krokoměry, které jsou přidružené do hodinek nebo mobilů.

Fuchsadriana

Má zkušenost s krokoměrem v mobilu není moc dobrá. Pořád jsem svůj mobil zapomínala na pracovním stole a tím pádem se mi kroky nepočítaly. Takže potom jsem číslům nemohla věřit. Proto jsem si pořídila fitness náramek ze stránky smartomat .cz a jsem velmi spokojená. Náramek mám na ruce pořád, takže se mi počítá opravdu každý krok.