Na jakém principu funguje kondiciogram?

Nejlepší odpověď
Kepler

Především nefunguje. Byla to oblíbená zábava 70. let založená na datu narození, odkdy se měly odvíjet 3 různé křivky (sinusoidy – biorytmy) v oblasti inteligence, emocí a fyzické kondice, které měly nestejnou periody. V datu, kdy se 2 nebo 3 křivky scházely svými vrcholy, měl nastávat vrchol schopností. Naopak když se sešla minima, nastával tzv. kritický den. V ten den Chocholoušek obvykle prohlásil: ale pane Karfík, vy nás teda zásobujete!

Další odpovědi
dubraro

Kondiciogram je vlastně grafické zobrazení biorytmů.
Teorie biorytmů říká,že biorytmus je pravidelné střídání fyzických a duševních stavů člověka. Od narození se v lidském životě opakuje řada událostí a stavů v závislosti na mnoha různých vlivech. Tak, jako se v pravidelném rytmu střídá den a noc v závislosti na otáčení země kolem své osy, střídají se roční období, lze také popsat řadu cyklicky se opakujících stavů nejen ve vesmíru, ale i v lidském životě. Je to např. rytmus dýchání, tlukot srdce nebo 28 denní menstruační cyklus. Od okamžiku zrození až do smrti biorytmy ovlivňují jednotlivé buňky v našem těle i mozkovou aktivitu. Biorytmy více či méně ovlivňují lidskou existenci po celý život.
Primární biorytmické cykly jsou 23 denní fyzický cyklus, 28 denní emocionální cyklus a 33 denní intelektuální cyklus. Každý z těchto cyklů osciluje po sinusoidě mezi kladnou a zápornou hodnotou. Kritické dny jsou dny, ve kterých křivka protíná nulovou linii. Ženy více ovlivňuje emocionální biorytmus, muži jsou ovlivňování spíše fyzickým biorytmem.

Můj názor je, že i kdyby biorytmy existovaly, tak nebudou fungovat celý život s úplnou pravidelností, takže není možné je jednoduše vypočítat. Tak jako není možné například na dlouhou dobu dopředu vypočítat menstruační cyklus. Kromě toho není jisté, jestli biorytmy startují zrovna dnem narození, možná běží již dlouho předtím.