Ponny123

Jak funguje mobilní aplikace krokoměr?

Jak funguje taková ta růžová aplikace krokoměr? Jestli to je na zatřesením mobilem nebo tak děkuji :)

Odpovědi
Edison

Možností je několik. Mobily maj gyro, jsou tedy schopny rozlišit pohyby. Taky maj GPS a mohou to počítat ze vzdálenosti. Takže nejspíše ty nejlepší to budou kombinovat. Na pohyb se ale spoléhat moc nedá, to podle toho, kde nosí kdo telefon. GPS bude spolehlivější. Kolega má takový ty super hodinky, který měřej úplně všechno a ukazoval mi, jak to připočítává jen podle pohybu ruky. Ten systém na pohyb má zase tu výhodu, že není závislý na dostupnosti GPS signálu.