Lgee

Jak funguje exponenciální vzorec?

Pokud mám 2 jablka na jedné zahradě na další zahradě mám další 2 jablka a takhle se to násobí včetně počtu zahrad které vlastním jak vypočítam kolik jablek budu mít za například 5 let?

Nejlepší odpověď
Dochy

To je hezké, že máš na 2 zahradách 4 jablka, ale není mi jasné, co se Ti tam jako má násobit a jaká je spojitost s časem. Maximálně ty 4 jablka shnijí a možná za rok narostou nová.

Další odpovědi
Klaproth

Chabé zádání, není mi z něj zřejmá závislost na čase.

quentos

To je hotentotsky?
Za prvé: „exponenciální vzorec“ neexistuje. Existuje exponenciální řada či exponenciální rovnice. Navíc, jak již bylo řečeno, v uvedeném případě nejde ani o jedno z toho.
Za druhé: interpunkce fakt není pro srandu kŕálíkům. Nerozumím třeba tomuhle: „na jedné zahradě na další zahradě“… nebo: „které vlastním jak vypočítam“.

Kepler

Tento příklad není exponenciální řada, pouze geometrická.