Mynda

Jak efektivně zhubnout?

Dobrý den je mi 13 let a mám asi 12 kilo nadváhu. Jak mám nejefektivněji a nejrychleji zhubnout? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
klumprt

Obecně samozřejmě zvýšit pohyb a omezit tučná a sladká jídla. Ovšem to pro tebe jistě není žádná převratně nová informace. To je jenom taková univerzální rada. Něco přesnějšího tobě na míru by mohlaporadit nějaká nutriční poradkyně, nebo jiný odborník třeba na doporučení dětské lékařky. Poraď se prostě s mámou a doktorkou. My tvoji situaci neznáme, tak těžko můžeme poskytnout nějaké užitečné rady.
Žiješ třeba v paneláku? Používáš výtah? Jezdíš do školy autobusem? Nedalo by občas jít pěšky? Co všechno sníš během normálního dne? Kolik cukru je v těch jídlech dohromady? To jsou otázky se kterými se nechá pracovat hned.

Další odpovědi
ivzez

Místo limonád, coca coly a kofoly pij neslazenou vodu s citrónem,
místo brambůrek, čipsů, „müsli tyčinek“ apod. di dávej ovoce, místo rohlíků
jez chléb v menšim množství a přidej zeleninu. A hlavně hodně pohybu!

A musíš zapomenout na „nejefektivněji a nejrychleji“ → musí jít
o celkovou změnu životního stylu (jde o dlouhodobou záležitost).

marci1

Vynech sladkosti a začni se hlavně hýbat. 🙂