Meggie2

Jak nejefektivněji hubnout? Jde to pomocí stravy či sportu?

Jak nejefektivněji hubnout? Je to o stravě nebo o sportu?

Je to o tom – není česká vazba.

Nejlepší odpověď
Drap

Jíst normálně, to znamená všechno. Nepřejídat se ani se nějak moc neomezovat a hýbat se. To je celé. Lepší recept na hubnutí neni.

Další odpovědi
da ny

Je to hlavně o stravě (návycích), když se přidá zdravý pohyb, je to fajn..
Jde to lépe. Ovšem, jde to i bez spottu.
Energeticky chudou stravou (malnutrice) a nepravidelností se člověk může dopracovat i k obezitě. Vystresované tělo ukládá vše do zásob/tuku…

Tw!st

Zásadní princip je mít kalorický deficit. Dejme tomu že celkově se vším všudy vydáš za den 1800kcal. Za předpokladu že chceš zhubnout, bylo by vhodné pak jíst třeba 1600kcal. Jíst 5 jídel denně, především maso, zeleninu a přílohu (brambory nebo rýži- doporučím Basmati, má malý glykemický index)- jinak to se sacharidy moc nepřeháněj. Sem tam si můžeš dát i nějaké to jídlo co se do diety zrovna nehodí, musí se ti ale vejít do toho kalorického denního příjmu, který si stanovíš. Doporučuji si vše zapisovat do appky kalorické tabulky nebo MyFitnessPal.

Kelt

Je to běh na dlouhou trať. Občas omezení nevadí, ale každý kousek navíc za dlouhodobě projeví. Nic se nemá přehánět, ani sport ani jídlo.

Jiří Bohumil

Mnou osobně osvědčená „dieta“. Dávám to záměrně do uvozovek, neboť vlastně nejde o žádnou složitou dietu. Jde o radikálnější omezení příjmu potravy a není ani nutno zvyšovat pohybovou aktivitu.
Stručně -, ráno půl krajíčku chleba s „něčím“, na svačinu totéž. Oběd poloviční jako běžný a cokoliv, mimo sladké. Odpoledne svačina jako ráno, večeře totéž. Pít neslazené čaje a vodu. Absolutně omezit sladké a příjem cukru. A co je hlavní, první měsíc nečekat výsledek, ale pak již v dalším i 5 kg dole.
Za půl roku 25 kg. Ale nedoporučuji pokud jde o dítě, nebo týnejdžra „ve vývinu“.

nyjono

Jednoznačně o jídle. Sportem se efekt podpoří a tělo zpevní.

Dr. Darko

Stačí jen zmenšit příjem kalorických jídel nebo si pomoct tím, že budu např. Cvičit nebo běhat… aspoň třeba 3× týdně