Ejn

Jak účinně na rotopedu?

Koupila jsem si rotoped,díky kterému bych chtěla zhubnout. Jak dlouho na rotopedu jezdit dejme tomu rychlostí 25 km/h,na zátěži 6(nejvyšší je 8)?
mimochodem: na displeji je ikonka CALORIE-měří se to v KJ nebo v kcal?
děkuji za odpověd

Odpovědi
Drap

Je potřeba šlapat, šlapat a šlapat. Nemá smysl krátkou dobu. Raději menší zátěž, ale nejméně 30 minut, raději více. Pokud je na přístroji mapsáno calorie, tak nejspíše měří v cal.

raskenka

Nekoukejte na zátěž, ani na ujeté kilometry a tak dále… Směrodatná je tepová frekvence. Nemám u sebe teď přesný vzorec pro výpočet, pokusím se dodat později. Tělo začne spalovat tuky cca po půl hodině cvičení (do té doby spaluje veškeré cukry v těle). Tak aby tělo spalovalo efektivně tuky, je nutné držet určitou hladinu tepové frekvence, pokud vám bude tep klesat, přidáte si zátěž, pokud bude stoupat, tak zátěž uberete. Moderní cvičební stroje mají orientační meřič tepu nebo je možno si zakoupit „tepo-měr“, který si připnete na své tělo.

MarusZZ

Dobrý den, teď sháním také rotoped https://trefas­port.cz/rotope­dy/24918-master-rc100-ergometr.html chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s tímto rotopedem a jestli za tu cenu stojí. Díky.

jojouseno

Ahoj. Já si právě chtěl koupit tento rotoped https://netob­chodak.cz/ergo­metre/2022763-.html má to vůbec cenu? Jak jste s tim spokojeni?

Kajolka

Tak super, tu podložku si raději koupím. Máme tolerantní sousedy, ale pokoušet je nebudu :D

kolinko.poli

Tak ten je hodně dobrej! Jak se ti doma osvědčil? A máš z fitham i tu podložku? Je potřeba?

Honzin8

No, já ji mám a jsem za ni ráda. A sousedi taky :D On je ten rotoped docela slyšet, takže ta podložka to utlumí :)

SuzanKa

Já jsem teď k vánocům dostala tohoto fešáka https://www.fit­ham.cz/tunturi-f40-bike-competence. Denně na něj cvičím a cítím se enzačně. Čas mě netlačí, až ho mám, tak si prostě zajezdím.