Avatar uživatele
Rokio

Jak docílit toho, aby po mně bezdomovci a chudí lidé nežádali peníze?

V poslední době asi 5 takových lidí po mně chtělo peníze a říkali různé příběhy, proč potřebují nějaké drobné. Stává se mi to nejčastěji na nádraží.

Přitom já lidem bez domova a pracující chudině peníze nikdy nedávám, ale občas jim koupím rohlíky nebo chléb, aby se mohli najíst. Vím, že drobné peníze jim nepomůžou, protože by si za ně koupili alkohol a cigarety.

Raději přispívám na ty, kteří to skutečně potřebují. Jsem dobrým andělem. Do této charitativní organizace přispívám 30 Kč měsíčně už několit let.

Co bych měl dělat pro to, aby u mě lidé neustále nežebrali?

Zajímavá 0 před 1612 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Vůbec je neposlouchat a ignorovat je nebo hned odmítnout jejich oběžování (logicky si vytipují nás, u kterých si myslí, že mají šanci). Já pravidelně přispívám Naději, takže mám také svědomí čisté, že dělám, co mohu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lotr2008

Tak choď taky jako bezdomovec a oni si tě nebudou všímat!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Protože chodí na odpovědi, ví že jseš zazobanej investor, tak doufaj, že je zainvestuješ…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jednoduše to může ignorovat a jít dál. Ostatně jsou na to zvyklí a jistě za to budou nakonec raději než abys na ně volal měšťáky.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Nejlepší bude se k takovým lidem moc nepřibližovat. A pokud kolem někoho půjdeš a bude žebrat, tak ho ignoruj, stejně jak Ti to ostatní doporučují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Já je rázně odpálkuju hned na začatku: „Ne, děkuji.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Možná že na ně máš jen větší štěstí, když bufetíš ty drobné z nákupních vozíků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To nejde.
Pokud nechceš vypadat jako oni, je jen možnost je ignorovat nebo, jak píšeš ty, omluvit se a jít si po svém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Staň se bezdomovcem a jdi žebrat s nimi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

George: Copak obyčejné žebrání je přestupek? Když po mně bezdomovec chce peníze, tak s ním soucítím, lituji ho a někdy se mu i omluvím, že ho nemůžu finančně podpořit. Ve vyjímečných situacích jim koupím něco k jídlu (zpravidla rohlíky a chléb).

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak žebrej taky. Přidej si to ke svému „podnikání“. Prej je to dost výnosné. Ale pozor, některá města mají protižebrací vyhášky, takže to může být přestupkem.

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Edison: Já nežebrám z důvodu morálky, nikoliv proto, protože by to byl přestupek.

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek