Rokio

Jak docílit toho, aby po mně bezdomovci a chudí lidé nežádali peníze?

V poslední době asi 5 takových lidí po mně chtělo peníze a říkali různé příběhy, proč potřebují nějaké drobné. Stává se mi to nejčastěji na nádraží.

Přitom já lidem bez domova a pracující chudině peníze nikdy nedávám, ale občas jim koupím rohlíky nebo chléb, aby se mohli najíst. Vím, že drobné peníze jim nepomůžou, protože by si za ně koupili alkohol a cigarety.

Raději přispívám na ty, kteří to skutečně potřebují. Jsem dobrým andělem. Do této charitativní organizace přispívám 30 Kč měsíčně už několit let.

Co bych měl dělat pro to, aby u mě lidé neustále nežebrali?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vůbec je neposlouchat a ignorovat je nebo hned odmítnout jejich oběžování (logicky si vytipují nás, u kterých si myslí, že mají šanci). Já pravidelně přispívám Naději, takže mám také svědomí čisté, že dělám, co mohu.

Další odpovědi
Lotr2008

Tak choď taky jako bezdomovec a oni si tě nebudou všímat!

Dochy

Protože chodí na odpovědi, ví že jseš zazobanej investor, tak doufaj, že je zainvestuješ…
😉

anonym

Jednoduše to může ignorovat a jít dál. Ostatně jsou na to zvyklí a jistě za to budou nakonec raději než abys na ně volal měšťáky.

Gus_Fring

Nejlepší bude se k takovým lidem moc nepřibližovat. A pokud kolem někoho půjdeš a bude žebrat, tak ho ignoruj, stejně jak Ti to ostatní doporučují.

Edison

Já je rázně odpálkuju hned na začatku: „Ne, děkuji.“

Kazatel

Možná že na ně máš jen větší štěstí, když bufetíš ty drobné z nákupních vozíků.

nyjono

To nejde.
Pokud nechceš vypadat jako oni, je jen možnost je ignorovat nebo, jak píšeš ty, omluvit se a jít si po svém.

jáára

Staň se bezdomovcem a jdi žebrat s nimi.

Rokio

George: Copak obyčejné žebrání je přestupek? Když po mně bezdomovec chce peníze, tak s ním soucítím, lituji ho a někdy se mu i omluvím, že ho nemůžu finančně podpořit. Ve vyjímečných situacích jim koupím něco k jídlu (zpravidla rohlíky a chléb).

Edison

Tak žebrej taky. Přidej si to ke svému „podnikání“. Prej je to dost výnosné. Ale pozor, některá města mají protižebrací vyhášky, takže to může být přestupkem.

Rokio

Edison: Já nežebrám z důvodu morálky, nikoliv proto, protože by to byl přestupek.