bauerlukin

jak dlouho vydrží otevřený koňak?

Zdravím mám koňak hennessy a už je asi 2 měsíce možná 3 otevřený. Chci se zeptat, jak dlouho vydrží při správném skladování ve tmavé místnosti? Je fakt dobrý tak bych o něj nerad přišel. Díky předem

Odpovědi
elkon

Něco o tom zde: https://che.bgre­pon.com/zna%C4%­8Dky-alkoholu/575-jak-ulo%C5%BEit-ko%C5%88ak-doma-v-uzav%C5%99en%C3%A9-a-otev%C5%99en%C3%A9-lahvi.html

Kelt

Vydrží tak dlouho, dokud ho nevypiješ. Pochybuji, že měl ochrannou atmosféru, která se porušila otevřením. Jistě, při otevření začíná působit vzduch, který se tam dostane, ale reakce závisí na teplotě i světle a jak tvrdíš, je to ve tmě. Já jsem si taky koupil nějaký alkohol a cucal jsem to každý den, kdy jsem to přelil z vršku do sklenice. Občas jsem na to zapomněl, ale nakonec jsem to vypil všechno.

cappuccino

Mame otevrenou slivovici asi 3 roky a porad je dobra!

zjentek

Koňak? Tady dlouho 🤷‍♂️

zjentek

Cappucko, tři roky? A jste doma všichni dospělí v pořádku? Nejste nějaký nemocný? 😛

Přidej si do ní v poměru dva díly k jednomu dílu medu a máte po ní natotata, to vycucáš za večer budeš zářit a bude taky teplíčko! (;

cappuccino

@zjentek: ano jsme v poradku! Pijeme jine veci, slivovice nam nechutna!
Ale v zime by mohla byt do caje dobra, na to jsme jeste neprisli:) Vyzkousime!

Dochy

Je třeba pravidelně kontrolovat, jestli se nezačíná kazit 😉

Elkon:
„Před podáváním koňaku je lepší vyjmout láhev z chladného místa a nechat obsah zahřát. V tuto chvíli alkohol odhalí celý svůj zápach..“
Ty strojové překlady bych všechny zakázala.
Věra Pohlová, Praha