Avatar uživatele
bauerlukin

jak dlouho vydrží otevřený koňak?

Zdravím mám koňak hennessy a už je asi 2 měsíce možná 3 otevřený. Chci se zeptat, jak dlouho vydrží při správném skladování ve tmavé místnosti? Je fakt dobrý tak bych o něj nerad přišel. Díky předem

Zajímavá 0 před 177 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Něco o tom zde: https://che.bgre­pon.com/zna%C4%­8Dky-alkoholu/575-jak-ulo%C5%BEit-ko%C5%88ak-doma-v-uzav%C5%99en%C3%A9-a-otev%C5%99en%C3%A9-lahvi.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Vydrží tak dlouho, dokud ho nevypiješ. Pochybuji, že měl ochrannou atmosféru, která se porušila otevřením. Jistě, při otevření začíná působit vzduch, který se tam dostane, ale reakce závisí na teplotě i světle a jak tvrdíš, je to ve tmě. Já jsem si taky koupil nějaký alkohol a cucal jsem to každý den, kdy jsem to přelil z vršku do sklenice. Občas jsem na to zapomněl, ale nakonec jsem to vypil všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Mame otevrenou slivovici asi 3 roky a porad je dobra!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Koňak? Tady dlouho 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Cappucko, tři roky? A jste doma všichni dospělí v pořádku? Nejste nějaký nemocný? 😛

Přidej si do ní v poměru dva díly k jednomu dílu medu a máte po ní natotata, to vycucáš za večer budeš zářit a bude taky teplíčko! (;

Avatar uživatele
cappuccino

@zjentek: ano jsme v poradku! Pijeme jine veci, slivovice nam nechutna!
Ale v zime by mohla byt do caje dobra, na to jsme jeste neprisli:) Vyzkousime!

Avatar uživatele
Dochy

Je třeba pravidelně kontrolovat, jestli se nezačíná kazit 😉

Elkon:
„Před podáváním koňaku je lepší vyjmout láhev z chladného místa a nechat obsah zahřát. V tuto chvíli alkohol odhalí celý svůj zápach..“
Ty strojové překlady bych všechny zakázala.
Věra Pohlová, Praha

Nový příspěvek