kurec

Proč je na alkoholu Božkov vyobrazena plachetnice?

Dle mého se jedná jen o marketingový krok, má to říct zakazníkovi jako že když se napije půjde za dobrodružství na plachetnici. Nemá to nic společného s českem jelikož nemáme žádné moře. Myslel jsem si že to bude mít nějaký reálný důvod to tam vyzobrazit.

Nejlepší odpověď
marci1

Rum pili námořníci, voda se při dlouhých plavbách kazila, tudíž dostávali rum.
„V pozadí za populárními historkami o věčně opilých pirátech zůstává ukryt fakt, že rum hrál významnou roli i v každodenním životě královského námořnictva.
Kořeny je třeba hledat hluboko v minulosti ještě před vznikem rumu a ve faktu, že voda se při dlouhých námořních plavbách rychle kazila. Proto námořníci na lodích častěji dostávali k pití pivo.
Admirál VernonV 16. století byl v anglickém královském námořnictvu určen příděl jednoho galonu (cca 4,5l) piva na osobu a den. Avšak i pivo se během několika týdnů zkazilo, a proto se po rozšíření výroby destilovaných nápojů staly nedílnou součástí lodních zásob sudy s pálenkou. Po dobytí Jamajky v roce 1655 se v britském námořnictvu rozšířilo používání karibského rumu místo dříve používané francouzské brandy a v r. 1687 změnila Britská admiralita oficiální příděl jednoho galonu piva na pintu rumu (tj. přibližně 0,5l) denně pro každého námořníka.“ 🙂
https://www.ru­my.cz/clanky/rum-a-namornictvo.html

Další odpovědi
aliendrone

No, dokud se tomu mohlo říkat RUM, tak to mělo větší smysl, tedy jestli víš na čem drandili po moři Dochyho nohsledi (piráti) a co asi nejvíc v Karibiku lemtali. ;) :D :D

Kepler

Pokud vím, tak ty plachetnice jsou jen na flaškách s „rumem“. Plachetnice – symbol námořníka, rum spojován s námořníky. Na vodkách od Božkova plachetnice není.

da ny

Mám dojem, že božkovská plachetnice je opracdu už jen na „rumech“, bývala na vaječném koňaku a snad i vodce, To je hudba minulosti.
Výrobky zde:
STOCK PLZEŇ – BOŽKOV S.R.O.
https://www.stoc­k.cz/cs/brands/34/vod­ka
https://www.stra­mis.cz/stock-plzen-bozkov-s-r-o?page=1&page­Size=48§i­on=AjaxMainSec­tion

Několik tuzemáků má zobrazenou plachetnici, např. Royal Krásné Březno. , Slovenský Klasik (ten je dokonce 40%0, což je u Tuzemáků vzácností :)).
A je jich zčejmě víc.

Altair-AC

Plachetnice může plout i po řece…