вдв

Jak dlouho vydrží kuřecí maso čerstvé při dlouhé cestě autem?

Dobrý den jedeme s manželkou do Chorvatska, a mamželka chce vzít kuřecí maso pojedeme cca 18hod i se zastavením, myslím si že maso bude po cestě plné bakterí i když budu v chladničce co myslíte bude to poživatelné

Odpovědi
Drap

Pokud to bude v chladničce a nebudeš ji stále otevírat a dobře zamražené, než to tam dáš, tak za18 hodin to bude stále poživatelné. Pokud nevěříš, tak si to zavař.

zjentek

Nenapsals drobný detail a to, zda je machánko tepelně upravené anebo ne. On je totiž dost zásadní rozdíl, jestli se po cestě v rozpáleným autě budete cpát well done ugrilovaným orlem, anebo ho do těch vašich řep budete tlačit blue rare, nedej bože raw! To druhé směle nedoporučuji!!!

(Filipovi jako obvykle nevěř všechno do puntíku- každej [skoro celý svět] máme v lednici 4–8°C a téměř všichni v ní máme taky maso a NORMÁLNĚ ŽIJEME, když ho později sníme, jasný?)

Filip84

Hygienickou normou je ustanovena teplota skladování masa na maximálně 3°C.

Pokud budeš maso (jakékoli, kuřecí nevyjímajíc) skladovat ve vyšší teplotě, tak nebudeš mít maso, ale biologický odpad, kterým můžeš – bez problémů – nakrmit psa (pes je mrchožrout, má na to kyseliny v žaludku, které si s tím poradí), nebo ho umístit do kadavérního koše.

cappuccino

Pokud nechcete onemocnet salmonelou, tak od tehle myslenky okamzite upustte!!
Proc si nekoupite zavarene maso ve sklenici? V jednom obchodnim retezci ho prave maji v akci!! Maji kureci i veprove!!
Jeden znamy je prave s rodinou v Chorvatsku. Pokud mate auto, neni problem si dojet nekam na nakup. On prave psal, ze v Kauflandu jsou ceny podobne jako u nas.
Tak nac riskovat otravu masem?
Hezkou dovolenou!!

aliendrone

Tak já se držím pravidla, že zachlazené maso lze v lednici v pohodě držet 24h, ale poté se musí tepelně zpracovat. Lednici (chladničku) mám nastavenou na 5°C, takže jestli není tvoje cestovní lednička nějaký indický šmejd, MĚLA by to zmáknout (osmnáctihodinový provoz). 😉

Jestli ale nemáš v autě ÚČINNOU (výkonnou) klimošku, tak tě lituji, bo tyhle bejkárny DOST topí! Největší pitomost je dát cestovní ledničku do narvaného kufru. To lze jen s chladícím boxem, ale i v něm by to mělo vydržet.

Moje rada zní – pokud to lze (je to s ohledem na účel vhodné), tak maso dát do marinády a pak zachladit. Na DELŠÍ dobu skladování je ale maso vhodné ZAMRAZIT a NE KAŽDÁ lednička (cestovní) má dostatečný výkon. Ta moje tedy nikoliv, zmákne tak cca –4, –5°C a to je bohužel doslova VRAŽEDNÁ teplota s ohledem na KONZISTENCI potravin. Každopádně POKUD maso nebylo zachlazené TÝDEN v nákupáku, tak bys to měl přežít. 😉 🙂

aliendrone

вдв >>> Co se bojíš? Děsántčiki přeci musí umět sežrat ledasco horšího! Nebo (v souladu s celosvětovým trendem) už vyměkli? 😉 😁

aliendrone

Filip84>>> A člověk není všežravec – mrchožrout? Pochybuji, že evoluce za těch pár tisíc let TAK pokročila. 😉

WordPress

Každá potravina vydrží tak dlouho dokud se nezkazí, dlouho vydrží potraviny v konzervě nebo ve skle

aliendrone

WordPress>>> WOW! Tomu říkám DEDUKCE! A já budu žít tak dlouho, dokud neumřu (a to na sekudnu PŘESNĚ)! 😉

Čistě striktně – jak dlouho ti vydrží potraviny ve SKLENĚNÉM akváriu? 😁