Avatar uživatele
Samtibalfars

Jak dlouho vám trvá než uvěřite pravdivé informaci?

Znáte to pravdě člověk nikdy neuvěří ihned. Jak dlouho to trvá zpravidla vám?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek, dust8 před 281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Zda je pravdivá zjistím po ověření.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Při hledání smyslu života, nacházejí rozliční lidé rozličné pravdy. Co je ale opravdovou katastrofou pro tyto všechny, tak to je přesvědčení, že pravda rovná se pokrok, přičemž důvodem samotných přesvědčení jsou výhradně jen prosté výhody.

V kapitalismu je správná pravda synonymem k výhodě (zkus přesvědčovat sám sebe o správnosti čehokoli co tě bohužel znevýhodní),

Ale k otázce: Obvykle to netrvá dlouho. Protože chamtivost je člověku vlastní. Myslí, že bez ní automaticky zahyne, neboť druhou možnost nikdy v historii nevyzkoušel. Co dodat… No, já nejsem člověk. Hodně štěstí při hledání pravdy. Ahoj.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Já to prostě nedělám: buďto je to factum, no a factum lze prokázat, objektivní materiální pravda. Nebo to není factum, pak je to domněnka, možnost, theorie, thesis, hotovo.

K životu není potřeba věřit, naopak, věřit život komplikuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Neznám.
Jsou 2 možnosti, pravdu znám (ztotožňuji se, implikuji) nebo si ji musím ověřit.
Čas neumím uvést, nedělám to u všeho hned (okamžitě), až doma, v klidu a až se mi chce.
Za mne tedy, otázka k ničemu … 😉
Neexistuje jen absolutní pravda. Pravda je i relativní a subjektivní.
Pravda je i to, čemu věří více lidí a třeba je jiná… . Definic pravdy je několik.
Není vždy jen jedna, každý má tu svou 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Jak kdy a také záleží na tom, odkud pochází, či jsou tam uvedeny zdroje, také či je podepsána (u mailů, tam koluje množství nepodepsaných kravin, podobně i u YouTube).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

U některých informací si to přímo říká o to, prozkoumat, co za tím je. 🙂 Mám ověřené a spolehlivé zdroje informací, které jsou schopné updatovat, nebo se omluvit za omyl, a uvést informaci na pravou míru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Samtibalfars

Elkon a jak se ověřuje pravda? 😀 I spolehlivý zdroj může lhát…

Otázka je vlastně chyták ale Zjentek zdá se odpověděl velice dobře.

Nečekal jsem že existuje skutečná odpověď.

Avatar uživatele
Filip84

Spíš si nastuduj jednotlivé definice pravdy: objektivní materiální pravdu, pravdu authority, subjektivní pravdu, pravdu konsensuální, etc. etc. etc.

Ono je o ničem vést debatu s někým, kdo nechápe materii pojmů, o kterých chce debatu vést.

Avatar uživatele
Roman71

Filipe84, nevím proč, ale vyplul mi z útrob paměti jeden citát:

„Nelze vést intelektuální boj s neozbrojeným protivníkem“

Nevím kdo je autorem, ale na tuhle situaci se naprosto hodí 😉

Avatar uživatele
zjentek

Roman, kravina! Za blbé žlampy které beztak nikam nevedou můžeš užvaněnýho tupouna s lysinou v pulovru a brýlkách uklidnit beze zbraní, holýma rukama a je svatej pokoj 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Avatar uživatele
zjentek

😃😃😃😉😉😉🤨🤨🤨

Nový příspěvek