zjentek

Jak dlouho mají správně ležet pomeranče kilo á 19.90 z řetězců, než začnou mít chuť pomerančů?

Návod nebývá přiložen. Veselé Vánoce.

Nejlepší odpověď
plebs

Sorry nebylo by lepší darovat je bezdomovcům.

Další odpovědi
aliendrone

Pomeranče s chutí pomerančů za 20Kč/kg? 😮 😉
Vím jen, že KDYSI něco takového existovalo, ale DNES? 😕 Jestli chceš pomeranče s chutí pomerančů, tak sofort nach Reich, aber 2,50€/kg (jsou ale v hezoučkých bedýnkách). Ty levnější, co tam také mívají, ovšem chutnají STEJNĚ, jako ty tvoje. 😉 😁

MOŽNÁ poradí Pepa25, ten dokáže sehnat i filtr pevných částic za 250Kč, zatímco my všichni ostatní (neschopní dezoláti) ho nakupujeme za +/- 10–15 TISÍC Kč (přirozeně DRUHOVÝROBA, originál 2–3 x dražší). 😐

(Jestli existuje nějaká obdoba „poslanecké kantýny“ i pro NDčka [což nemohu vyloučit, ovšem nic o tom nevím] a Pepa25 nakupuje v ní, tak se mu omlouvám. Jakožto dezolát a protidem(ent)o­kratický antihavloidní fašisticko-komunistický element nemám pochopitelně členskou kartu/přístup, tak proto.) 😉 😁 😁

da ny

Ještě nejsou „jedlé“? Nejsou namrzlé?
Pravda, v této sezoně sklizně, jsou za paktel (proto byly za valuty, hlavně kokem Vánoc).
Ideálně má pomeranč uzrát, utrhneš a sníš.
Ideálně se mají konzumovat v létě.
Pomeranče a šťáva z nich ochlazují organismus, stahuje cévy. Já potřebuji zahřívat (hlavně z zimě) 😉
V dětství (byla jsem neznalá), mi chutnaly nenší, „krvavé“ pomeranče, letecky dopravované, asi z Egypta.
Ostatní mne neoslnily.
Z kubánských a mrkve, se vyráběly domácí džusy.
Během hospitalizace na dětském odd., FN v r. 1972, mi rodiče vozili pomeranče a banány.
Od počátku února do konce dubna. V nemocnici jsem každý den, k svačině dostala oloupaný pomeranč (oschl). Bylo jich dohromady tolik, že se mi zošklivily. Sním, od té doby, dohromady 1 pomeranč ročně, když neumím odmítnout, nabízený stroužek.
Přemluvila jsem sestřičky, ať mi je neloupou. Podařilo se mi je „nacpat“, nějaké hodné žákyňce ze SZŠ. Případně medikům. Když vidím pomeranč, ježí se mi chlupy naskočí, husí kůže, jako pralinky 😉

Ty podtržené plody asi „nedozrají“, jako nedozrálá rajčata, do té správné chuti.
Nemám zkušenosti a pravda, z výše uvedených důvodů, se nezajímám.
Těhotné ženy pomeranče jíst nemají a nic zdravého to pro našince není.
Chce to do exotiky a tam si dopřát, zralý pomeranč.
O to se starají jiní, než je zavezou do zeleniny Tam leží v regálech také řadu dní.