FlAsh_7

Jak co nejlépe využít čas, když teď není škola? (info v popisku)

Učím se do školy + pro sebe, cvičím, užívám si volno, ale přesto si připadám trochu neproduktivní a chtěl bych ten čas lépe využít. Poraďte mi prosím, jak bych ten čas měl ještě využít/ co byste na mém místě udělali Vy? Předem děkuji za Vaše rady a hlavně za Váš čas. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Uč se víc. Máš stále ještě velké mezery.

Další odpovědi
Ametyst

Začala bych se učit další cizi jazyk.

da ny

Učit se, učit se, učit se. Jistě jsi ve spojení se školou.
Doma přilož ruku k dílu (prát, uklízet, vařit atd.). Jestli jsi u rodičů, zeptej se
rodičů, s čím potřebují pomoci.
Srovnej si věci ve skříních, vytřídit. Ukliď ve sklepě.
Číst, procházky, věnovat se zálibám. Můžeš lepit lodě, letadýlka.
Natřít plot, třeba sousedovi.
Kdo hledá, práci si najde. 😁

annas

Vložil jste několik dotazů na to, jak se máte učit. Teď si to můžete sám vyzkoušet, přesvědčíte se, zda to děláate správně.

Jinak jít na procházku, pokud máte park, les, nebo zahradu ve své blízkosti.

Můžeš pomáhat mámě, třeba uklidit, možná i uvařit jednoduchý oběd. Kdo chce, vždy si něco najde. Třeba jen to, kdybyste četl, knihy, budete potřebovat k maturitě., ale pomůže vám to i k vyjadřová­ní atd.

Edison

To se ptáš ty??? Kterej toho má ke studiu tolik???

DoTazatel

Uč se víc pro sebe. Kdybys věděl, kolik toho nevíš a jak málo máš času, nemyslel by sis že jsi neproduktivní a že nemáš, co dělat.
Zjišťuj si, čti si a vzdělávej se v tom, v čem chceš být dobrý (když se do toho zažereš, neodtrhneš se od toho).

Zkus si taky třeba najít nějaký nový koníček, ve kterém budeš zlepšovat některou svou dovednost (kreslení, šachy aj. hry, běh, psaní – tvůrčí nebo improvizované, jiný druh sportu/cvičení, plavání,…).
Čti různé knihy z různých žánrů. Máš desetitisíce knih, které by tě mohly bavit, které by tě mohly učit, a které nestihneš přečíst ani za celý život (natož za tu chvíli, co nejsi ve škole).

Víš, jak se říká, že milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší… Lidi, co něco skutečně chtějí, chtějí se zlepšovat, něco dokázet, někým a někde být atd. vědí, že nemají času nazbyt, mají pořád, co dělat. Když nevíš, co dělat, tak jsou to jen výmluvy, protože se ti neche do toho, o čem víš, že bys dělat měl (skoro každý ví, co by měl dělat, ale nedělá to).