S4cey

Jak chápete tento text?

Právní dualismus- příklad střetu práva mezinárodního a vnitrostátního. Stát má závazek, který mu vyplývá z mezinárodní smlouvy. Pokud je jeho vnitrostátní právo v rozporu s touto smlouvou, aplikuje se uvnitř státu vnitrostátní právo.

Pokud stát má zákon v rozporu s mezinarodni smlouvou tak může platit? A pokud se jedná o důležitou smlouvu?

Odpovědi
Dochy

„Pokud stát má zákon v rozporu s mezinarodni smlouvou tak může platit?“ – pokud jsou sankce specifikovány ve smlouvě…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

S4cey

Dochy – Co sem teď píšeš sankce?

Dochy

Ok tak nic… Jen jsem tak přemýšlel kdo může platit, ne co může platit 😉

Schluker

Zase novy ucet? Opatrne.. to smrdi BANanem