annas

Jak chápete slova Antoine de Saint-Exupéryho?

„Hromada kamení přestává být hromadou v okamžiku, kdy se na ni jediný člověk podívá a vytane mu na mysli obraz katedrály“.

Nejlepší odpověď
Drap

Cápu to tak, že umělec, či šikovný člověk dokáže i z téměř bezceného vytvořit skoro zázrak.

Další odpovědi
fablen

Neživé kamení díky člověku získá duši.

fcoop

Tvrzení,že:„V kaž­dém kameni se ukrývá socha“ je v podstatě o tom samém.
Je to individuální – někdo uvidí jen hromadu šutrů.

Damiana

Své šteští najdeš tam, kde ho jiný nevidí.
Ale jelikož se Malý princ točí hlavně okolo lásky, viděla bych i tohle -
Někdo je dlouho sám a nemůže najít toho pravého. Pak se konečně objeví ten, kterému on připadá výjimečný – i když si ostatní mohou říkat: Co na něm sakra vidí?

anonym

Chápu tato slova tak, že důležitý je úhel pohledu, ze kterého se člověk dívá na to, co má před sebou. Někdo vidí jenom kamení a někdo úžasné dílo, které z něj půjde vybudovat, materiál změní svou podobu i hodnotu díky tvůrčí myšlence.

IK

Proces změny začíná myšlenkou.
Myšlenka se zobrazí ve vědomí a zůstane tam otištěna v čase a prostoru…i prostoru kamene. Exupéry by řekl, že se pak hromada kamení chvěje očekáváním až se z ní stane katedrála. A cítí se vděčná.
Jak tu již padlo, vdechne jí život.
Což je víc než zůstat hromadou i když se nedočká stát se katedrálou.