nyjono

Jak byste upozornili řidiče, jedoucího za vámi, že vám svítí do očí dálk.světly (světlem)?

Dík

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… probliknout mlhovkama, ty daj taky šajn …

Další odpovědi
cukrar

Blikám zadní mlhovkou, většinou je úspěch. Pokud ne, nechám ho předjet, ať si jede..

Je mi smutno, že je zde tolika lidí, kteří nadávají na druhé. A ještě naschvály.

plebs

Záleží kdo tam za kvedlátky sedí, 50% mistrů se rozptyluje s telefonem, dále divoká komunikace se spolujezdci, konzumace bašty a nápojů, kouření, usměrňování dětí, ovládání navigace, hlazení domácích mazlíčků, šátrání po těle partnera neb partnerky, z 90% jsou mistři volantů hlavním faktorem nehod.
Největším faktorem je povaha / jinou má mistr Janoušek, Trpišovský a podobná odrůda / a jinou senior v klobúku. Psychické rozpoložení šoféra je 30% / dostal pokutu, dostal výpověď, měl konflikt se sponzorkou a.p. /, třetím faktorem je řidičská praxe / čepicú kšiltem dozadu, hudba na plné pecky, trochu novodobého kuřiva a jedu co to dá /.
Jen 2% řidičů se věnují naplno řízení.
Tak pokud se podobný idiot objeví za mnou okamžitě mu uvolnit cestu, ať jedu s kamionem, neb s pumpičkou.

Smackdown

Zpomalim, tím ho vytočím do nepříčetnosti, a ihned zahaji předjíždění :))

anonym

zadní zrcátko můžete často sklopit do polohy která má právě ten účel aby bránila oslnění, přední světla aut za vámi v takové poloze dál vidíte, ale s mnohem menší intenzitou …

Nekteré vozy mají dokonce zpětná zrcátka s chytřejší Auto-Dimming funkcí která navíc používá senzor jasu, ten pokud rozpozná příliš silné světlo automaticky koriguje míru propustnosti reflexní vrstvy zrcadla a tím oslnění brání automaticky.

dubraro

Nechat předjet a oplatit.

BTW: Neupozorňuje tě řidič za tebou náhodou na to, že máš zbytečně zapnuté zadní mlhovky, kterými jej oslňuješ?

zjentek

Takhle nebezpečnýho, arogantního kokota okamžitě vybrzdit! To ať si zkouší někde na polňačce, kam takovýho piráta svou povahou se smyslem pro spravedlnost a bytelným auťákem dotlačíš. Uvědom si, že na vozovce nejde jen o tebe, musíš se zachovat zodpovědně i vůči ostatním slušným řidičům a za každou cenu zabránit jeho sobeckému a bezohlednému chování… je to něco jako první pomoc- neposkytnutím se dopouštíš nezákonného jednání. Tady neviš, komu všemu takovej exot ten večer ještě ublíží a může jít i o život!.

Jiří Bohumil

Nijak, sklapnu zpětné zrcátko do polohy, kdy mi světlo do očí neodráží. Případně jej nechám předjet.

aliendrone

Můj postup je sice efektivní, ale v rozporu se zákonem, tak ho nenapíšu. (To víš, jsme v Česku a udávání je náš národní sport, ve kterém jsme VELMISTŘI – máme ho moc rádi a všude možně ho podporujeme, např. všudypřítomným buttonem „NAHLÁSIT“)

Mc Merkurion – co to máš za mlhovky? U naprosté většiny aut by si bliknutí mlhovek klidně spletli s brzdou, ostatně jejich žárovky mají stejnou wattáž… ;) :D :D

Dochy

ge0rge: To sklápění je proti oslnění běžnými světly, ne proti dálkovým. Dál máš u klasického OA boční zrcátka, která obvykle stmavení nemají.

Mc Merkurion

… maj pravdu vašnosto, hlavně boční, to vevnitř překreju hadrem, ale venku mně ulítne …

Mc Merkurion

aliendrone: … taky myslim, probliknout dýl, ne na vteřinku, ale prostě pustit …

mosoj

Zjentek, žádné takové právo nemáš!!!!