MonkeyKing

Jak by vypadal svět bez médií?

Konkrétně internetových a televizních zpráv a sociálních sítí
Jak to bylo v minulosti?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete si v archivu přečíst názory na svět bez internetu a podobné otázky.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazali-by-jste-si-jeste-predstavit-svet-bez-internetu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byste-dali-kdyby-nebyl-internet-a-pocitace

Zkuste měsíc být bez internetu, bez TEV atd. a zjistíte, zda by se vám to líbilo či nelíbilo, zda je možné se bez informací obejít.

Jde jen o hypotetickou otázku, na niž nikdo nezná odpověď, proto nikomu nepřinese žádný užitek. .

Třeba by lidé víc využívali svůj mozek, zprávy by se šiřily jako kdysi v minulosti, něco by zkolabovalo atd. Třeba by lidé museli řešit klimatizaci nad Evropou. Možná by někdo vymyslel něco nového.
Zmizely by zprávy typu „jedna paní povídala“, tzv. „sedmá velmoc“ by ztratila svou sílu, ubylo by lživých a cenzurovaných informací …

Další odpovědi
still

Možná by se ukázalo, že nic z toho vlastně nepotřebujeme :)
Ale ze začátku by to byl určitě strašný chaos. Dnešní závisláci na Facebooku by dělali ostatním lidem ze života peklo, jako každý feťák, když nemá drogu.

Bez televize a internetu by se mi žilo celkem dobře, jsem ještě z generace, která vyrůstala bez internetu, takže by mi adaptace na takový stav netrvala dlouho. Prostě bych více kupoval noviny a hrabal se v encyklopediích.

orwell

Strašně! Lidé by vůbec nevěděli, co si mají myslet 🙂

Mc Merkurion

… jako ve středověku, chodili by krajánci, a roznášeli drby …