Elka214

Jak byste do češtiny přeložili tuto větu?

Jde o tuto větu já vím přibližně, co znamená, ale potřebuji ji přeložit přesněji a to se mi nedaří, a tak prosím o pomoc:)
Jde o tuto větu: This golden motion of light entranced the child and she sat with her face turned upward, as if hypnotized.
Dík za odpovědi;)

Nejlepší odpověď
quentos

Ten proud světla prostoupil oním dítětem a ona seděla s obličejem obráceným vzhůru, jako by byla zhypnotizována.

… a klumprt má pravdu, v původní neopravené verzi oslovujete jenom ženy – takže jsem se na to taky moh vyprdnout – a další chyby („*by jste“ apod.) bijí do očí. Úspěšné ovládání cizího jazyka lze realizovat jen za předpokladu, že budete zvládat nejdřív svůj rodný jazyk, a to se evidentně neděje.

Další odpovědi
klumprt

Jako kluk by jsem možná věděl, ale necítím se být osloven.

zjentek

Quentosi, to doplnění není až tak úplná pravda. Svůj rodnej jazyk ovládám téměž dokonale a přesto mám třeba s češtinou veliké problémy, takže bohužel, musím s názorem nesouhlasit.

quentos

no jo, jenže u nerodilejch Čechů je to trochu jiná situace