hapiky

Jak byste byli bohatí, kdyby vám někdo dal za každý dobrý skutek jeden tisíc Kč?

Tedy spíše v minulosti, ale třeba i v současnosti. Jak dlouho byste to vydrželi, než byste si začali užívat? Když už byste si začali užívat, tak by to už přestalo platit.

Nejlepší odpověď
Rokio

Byl bych milionář a finanční majetek by mi zůstal, protože jsem skromný a hospodařím tak, abych měl přebytek každý měsíc.

Ono se to nezdá, ale já často konám dobré skutky. Pouštím starší lidi si sednout v autobuse, podávám spadlé věci, když se mě turista na něco zeptá, tak se mu snažím pomocí, třídím odpad, přispívám na charitu, když mě někdo požádá o pomoc, tak mu většinou pomůžu atd.

Za týden udělám v průměru několik dobrých skutků, za které nic nechci, dělám je pro radost druhých a důsledkem je dobrý pocit.

Pouze na internetu rád „blbnu“, a to nejen na tomto webu.

Další odpovědi
Malvína

Těžko říci… Podle někoho jsem mohla v danou chvíli udělat dobrý skutek, jiný by to viděl úplně jinak. Bavíme-li se o složitějších a vážnějších situacích. Jestli někdo bere jako dobrý skutek sebrání a podání upadnuté rukavice nějaké babičky, budiž. Pro mě je to zcela normální chování, pomáhat si, být všímavý. Byť se to dnes už moc nenosí, já vím. Ať tak, či onak, peníze bych nechtěla. Dělám to sama za sebe, protože chci. Ne že bych od toho někdy něco očekávala zpět 🙂

Drap

Myslím, že dost bohatý. Co to je užívat? Užívám si celý život a dobrým skutkům to nijak nebrání.

Kepler

No, kdyby se bral za dobrý skutek i menší pomoc sousedům, tak bych byl asi milionář. Ale nemoct si to užít? To by bylo mrzuté. Tak bych výtěžek aspoň daroval vnoučatům formou vkladu – nárokem po dosažení 18ti let a něco dal potřebným.

Edison

Myslím, že by si nikdo nevydělal na slanou vodu. Ono příleřitostí udělat skutečný dobrý skutek zase člověk v životě mnoho nedostane. Ono totiž mnoho z nich by nemělo býti dobrými skutky, ale normální lidskou samozřejmostí.

Dochy

Stal by se ze mně profesionální dobrák a milionář… Řekněme že bych obdarovával charity, celý den bych hledal charity v republice a posílal jim po stovce… 😉

(Promiň že Ti rozbíjím seriózní dotaz, ale ta představa mně zkrátka zaujala 😉

zjentek

Tak počkat… Já se pohybuju NA PRAJZKÉ. To jako že bych… COŽE? Když po mě chce sousedka posekat trávník, tak nečeká, že mi dá litr. Kdyby jo, raději by nejspíš vynechala tu omáčku, jak ji to vše vyčerpává a jak ji vše bolí a jak neumí zapnout stroj a už už by pěkně sama naklusala sekat. Najednou čiperná jako rybička, kdyby jí bylo taky devadesát! Tak to tady chodí. Ježiši, vždyť je to prajzká! Oceněný dobrý skutek? Proboha, vždyť toto zde je lokalita s nejnešťastnějšíma pinglama vůbec! Tady jim člověk pět kaček JEN TAK nenechá, PROSTĚ NENECHÁ. Totálně nas.raná obsluha, tady se na tebe v restošce neusmějí, to se ani neočekává!

Za další nechápu tvou rovnici. Užívat si znamená dělat zlé skutky? A když se rozhodnu konat dobro, tak je to něco jako celibát? No, možná máš i pravdu.

Další věc: Pokud chodím do práce, moc dobrých skutků asi nestihnu. No a pokud do práce nechodím a dělám místo ní dobré skutky za tisíc kč za skutek, tak jich jistě denně nebude tolik, abych odměnu za dobro nestačil rozfofrovat za živobytí! Takže o jakým bohatství je řeč? (;

@Rokio: „Pouštím starší lidi si sednout v autobuse, podávám spadlé věci, když se mě turista na něco zeptá, tak se mu snažím pomocí, třídím odpad, přispívám na charitu, když mě někdo požádá o pomoc, tak mu většinou pomůžu atd.“…

Fakt ti věřím, že jsi skromný (jak uvádíš v úvodu) (;

Kelt

Koupil bych si drahé auto, nebo chatu nebo zájezd. A podle toho tvého chápání, by to mohl být dobrý skutek. Udělal jsem dobrý skutek třeba autoprodejci, nebo vedoucímu cestovní kanceláře. a nebral bych to jako užívání, takže bych zase dostal za ten dobrý skutek zaplaceno. Po čase opět a peníze bych vlastně použil na dobrý skutek, pro někoho jiného. Když si to filozoficky rozebereš, tak mám pravdu. I když ty si to představuješ jinak.

Rokio

Dnes jsem s mamkou našel zatoulaného psa a vrátili jsme ho původnímu majiteli. Mamka ho vzal do náruče a nesla ho a já jsem vodil naší fenu, aby neotravovala daného psa. Byli jsme zrovna v městském lesíku a šli jsme dál. Jedna paní se o něj přihlásila, která byla před domem a byla moc ráda.

Rokio

zjentek: Měl jsem na mysli, že jsem skromný pokud jde o finance. Můj movitý majetek má hodnotu asi 20.000 Kč. Mám starý tlačítkový mobil, tablet nižší střední třídy, průměrně drahou matrací, několik párů bot, oblečení že sekáče (i maturitní sako), židli k psacímu stolu, starý flash-disk, a to je asi tak všechno.

zjentek

Jen píši, že ti v uvedeném věřím. Tebou uvedené příklady dobrých skutků jsou pro mne totiž samozřejmostí, nikoli dobrými skutky, natož pak pomocí. Takže pokud tebou uvedené samozřejmosti všedního dne považuješ za dobré skutky, jevíš se jako skromný. Ne v přístupu k věci, ale ve způsobu svého myšlení. Prostě z ničeho seš schopnej udělat něco a tomu se nedá odporovat. Musí se to nálepkovat jakousi skromností mysli.