dudu

Jak by dopadlo lidstvo, kdyby nemělo starosti?

Ukázal to jeden z nejděsivějších experimentů v historii.
https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/217694-jak-by-dopadlo-lidstvo-kdyby-nemelo-starosti-ukazal-to-jeden-z-nejdesivejsich-experimentu-v-historii/

Možná to takto funguje v tom vytouženém ráji, neboť jinak by tam měli přelidněno!

Nejlepší odpověď
annas

https://www.byz­nysnoviny.cz/2017/05/­08/hawking-se-zblaznil-lidstvo-bude-zniceno-jiz-za-100-let-musi-kosmu/

Vše souvisí s něčím, tedy i se slovy nedávno zemřelého fyzika S. H. – viz níž.

Když budou všude roboti či roboty, lidé přijdou k hotovému, ubudou jim starosti, .
takže budou i méně přemýšlet.

Už Leonardo da Vinci napsal: "Tak jako nepoužívané železo rezaví, stojatá voda zahnívá,či v zimě zamrzá, tak mozek bez cvičení leniví.“

Zdroj: https://citaty­.net/temata/mo­zek/

"Britský teoretický fyzik Stephen Hawking se asi zbláznil. Podle něj lidstvo vymře již za 100 let, pokud neopustí Zemi. Lidé by měli najít vhodnou novou planetu, kolonizovat ji a přesídlit tam.

Lidé by měli najít vhodnou novou planetu, kolonizovat ji a přesídlit tam.
Lidstvo ale neohrožují jen zhoršující se přírodní podmínky, ale především jeho činnost a výtvory, které mu měly v první řadě pomáhat

„Myslím, že vývoj umělé inteligence může poměrně snadno vést k zániku lidstva,“ varoval před čím dál schopnějšími roboty a nepřímo tak vyjádřil obavy z následků tzv. Průmyslu 4.0.

„Jakmile jednou lidé vyvinou umělou inteligenci, bude si žít vlastním životem, může se přeprogramovat a lidi už dál nebude potřebovat. Lidstvo, které limituje ve vývoji pomalá evoluce, s roboty nebude moci soupeřit,“ dodal Hawking.".

To je ten pokrok …

Další odpovědi
Kepler

Docela věřím, že tenhle zajímavý experiment by se dal aplikovat i na lidstvo. Ztratí-li člověk motivaci, znamená to stagnaci a co se nerozvíjí je, odsouzeno k smrti.

Drap

Myslím, že by lidstvo bylo bez starostí.
Takové experimenty mě nechávají chladným. Ve skutečnosti se mě to netýká. Pokud se dříve lidstvo nezlikviduje samo svou činností, tak taková situace by mohla nastat až dávno po tom, co už tady nebude.

ivzez

Částečně souhlasím s Keplerem:
„Ztratí-li člověk motivaci, znamená to stagnaci
a co se nerozvíjí je odsouzeno k vymření.“

Vtip je ale podle mne v tom, že člověk je (pokud vím jediný) tvor, který
dokáže motivovat sám sebe. Tzn., že pokud by mu odpadla jedna starost, našel nebo vymyslel by si něco jiného, čím by nejen udržel při životě
svůj druh, ale zároveň by mohl něco posunout dál, pomoci přírodě, …

Jsem optimista, že?

zjentek

Dopadlo by dobře. My (lidstvo) nemáme starosti s tím, jak přežít (v souvislosti mezidruhového boje o přežití). Abychom mohli mít starosti, rozdělujeme se tedy na různé druhy sami mezi sebou. V této souvislosti mi dovol smělou otázku- vadí ti islámští teroristé a kdo to je? Ubližují někomu? Mně ne. Ani cikáni v OV Přívoze mně nevadí, když na to přijde.

Michala11

No a tak se koukejme starat.