plebs

Jak by byl v dnešní době postaven rychleji a kvalitněji železniční most na Žampachu na Sázavě?

Délka mostu 110 metrů, výška 40 metrů, výška pilířů 33 metrů, sedm oblouků rozpětí 12 metrů šířka mostovky 6 metrů je postaven z hrubozrnné žuly denně tam projede 30 vlaků.
Postaven byl v letech 1898–1900 a mimo vnějších mini úprav jeho zevnějšku nebyl nikdy rekonstruován.

Odpovědi
podger

V dnešní době je to nemožné. Ne že by nebyly dostupné rychlé a kvalitní technologie, ale dnešní dráhy mají tendenci si kupovat trabanta za cenu mercedesa. Srovnávat efektivitu CK a českého kapitalismu, no vždyť víš. Jedním jsem si jist – nebyl by kamennej – a my bychom o moc přišli. Žampašský viadukt je krásný

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.